تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت ۲۰:۲۸ بازدید: 1688      نظرات: 0      کد مطلب: 10929

جمع‌آوری نزدیک به 15 تن زباله در مخزن سد مهاباد


مدیر امور آب شهرستان مهاباد از جمع‌آوری نزدیک به 15 تن زباله در مخزن سد مهاباد خبر در 2 ماه سالجاری خبر داد.

رضا جهینی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در مدت 2 ماه گذشته در 3 مرحله نزدیک به 15 تن زباله توسط دوستداران محیط زیست از مخزن سد مهاباد جمع‌آوری شده است.

وی افزود: مرحله اول توسط محمدامین شیخ مندی قایقران و دوستدار محیط‌ زیست صورت گرفته و 2 مرحله دیگر نیز توسط همکاران امور آب و دوستداران محیط زیست صورت گرفته است.

جهینی یکی از دلایل جمع شدن زباله ها در مخزن سد مهاباد را عدم رعایت برخی شهروندان اعلام کرد و گفت: مقداری از حجم زباله ها از بالادست سد و در مسیر رودخانه و مقداری دیگر از حجم زباله ناشی از رهاسازی ظروف یکبار مصرف و زباله توسط شهروندان در طبیعت است.

مدیر امور آب شهرستان مهاباد در ادامه اضافه کرد: هر سال چندین مرحله پاکسازی مخزن سد مهاباد توسط کارکنان این اداره و دوستداران طبیعت صورت میگیرد.

جهینی گفت: وجود این حجم از زباله قطعا در کاهش کیفیت آب شرب مهاباد تأثیر می‌گذارد. اگرچه مراحل تصفیه و پاکسازی آب شرب صورت می‌گیرد اما آلودگی ناشی از آن تأثیر منفی خود را بر کیفیت آب خواهد گذاشت. سد مهاباد هویت این شهرستان است و به نوعی زندگی شهروندان به این سد بستگی دارد.

وی افزود: در سالهای گذشته تصرفات زیادی در حاشیه و بستر رودخانه صورت گرفته و اقدامات جدی برای رهاسازی آن در دستور کار قرار دارد. 

مدیر امور آب شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: در چند روز آینده کلنگ زنی مجتمع 142 واحدی آب شرب روستاهای شهرستان مهاباد صورت می‌گیرد. برای اولین بار در کشور  تمامی روستاهای یک شهرستان تحت پوشش شبکه لوله کشی و آب تصفیه خانه قرار خواهد گرفت.





ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد