تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ساعت ۱۹:۱ بازدید: 1818      نظرات: 0      کد مطلب: 10927
در مراسم آشتی با طبیعت در بوکان

50 بال کبک توسط شکارچی نادم آزاد شدند


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه،رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان از برگزاری مراسم آشتی با طبیعت در راستای ترویج فرهنگ دوستی با همکاری شکارچیان نادم بوکانی خبر داد.

رحیم عبدالکریمی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: در این مراسم  تعداد ۵۰ بال کبک در اسارت، به دامان طبیعت برگردانده شدند و به نشانه نارضایتی از شکار و زندەگیری حیوانات قفس‌های چوبی به آتش کشیده شدند.

وی افزود: این اقدام زیست محیطی با حضور جمع زیادی از مردم طبیعت دوست، کارکنان اداره حفاظت محیط زیست، دوستداران و انجمن دوستداران محیط زیست و 20 شکارچی قدیمی و زنده گیر این شهرستان در ارتفاعات کوه «برده زرد» بوکان برگزار شد.

عبدالکریمی تصریح کرد: مسن ترین شکارچی در این مراسم با 70 سال سن و 50 سال سابقه فعالیت شکار پرندگان را داشت و در ماه های نخست بهار با عهدی که با خود بسته بود شکار را کنار گذاشت و با طبیعت آشتی کرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بوکان در پایان اظهار کرد: در سال گذشته این اداره اقدامات در خورتأملی  برای فرهنگ سازی در بین شکارچیان زندگیری کبک انجام دادە کە از این میان می توان بە رهاسازی داوطلبانه بیش از ۳۰۰ بال کبک در سال گذشته اشاره کرد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد