تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۴ ارديبهشت ساعت ۱۸:۱۶ بازدید: 781      نظرات: 0      کد مطلب: 10924

تداوم جلسات نیمه علنی شورای شهر مهاباد / بازگشت احمدزاده به جلسات با وعده پیگیری موضوع از مجاری مربوطه


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، عضو شورای شهر مهاباد با انتقاد از تداوم جلسات غیر علنی شورای شهر به رغم دریافت نظریه صریح شورای عالی استانها از حضور خود در جلسات شورای شهر خبر داد.

مصطفی احمدزاده در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: متأسفانه برای چهارمین بار شورای محترم شهر مهاباد به شیوه ای گزینشی از رسانه ها برای حضور در جلسه علنی دعوت به عمل می آورد. این در حالی است که نظریه مشورتی شورای عالی استانها، به عنوان عالی ترین مرجع شورایی کشور، در پاسخ به نامه اینجانب به صراحت بر غیرقانونی بودن این جلسات تاکید دارد.

 

وی افزود: پیش تر در اعتراض به این دعوت گزینشی از شرکت در سه جلسه اخیر شورای محترم شهر مهاباد اجتناب کردم. این اقدام بنده اگرچه به لحاظ تبیین حق دسترسی آزاد شهروندان و افزایش حساسیت عمومی به مساله شفافیت موثر واقع شد اما در صورت تداوم می توانست مانع ایفای وظایف حساس این جانب به عنوان عضو شورای شهر شود. لذا در راستای انجام تعهدات قانونی و اخلاقی خود به عنوان نماینده مردم در شورای شهر، تصمیم گرفتم ضمن پیگیری موضوع از مراجع ذیصلاح تا تعیین تکلیف نهایی آن، به عدم حضور خود در جلسات پایان دهم.

احمدزاده تصریح کرد: از این لحظه به بعد در جلسات حضور پیدا خواهم کرد و در حد توان گزارش جامعی نیز از ماوقع و مصوبات هر جلسه خدمت همشهریان گرانقدر خواهم کرد؛ اما به همه شهروندان بزرگوار اطمینان می دهم تا تغییر رویه غیرقانونی دعوت گزینشی از رسانه ها از سوی شورای محترم شهر یا تعیین تکلیف مساله در نهادهای ذیربط ناظر، مساله را پیگیری خواهم کرد.

عضو شورای شهر مهاباد در ادامه از اعضای شورای شهر تقاضا کرد با اتخاذ تدبیر مقتضی در راستای ارتقای جایگاه نهاد شورا بکوشند.

احمدزاده در پایان از همه شهروندان، فعالین مدنی و اصحاب رسانه ها که در این بازه با حمایت خود بلوغ مدنی جامعه را به نمایش گذاشتند تقدیر و تشکر کرد و از شهروندان خواست بدون هیچ تنازلی پیگیر حق خود در دسترسی آزاد به اطلاعات در چارچوب مطالبه شفافیت و برگزاری جلسات علنی از شورای شهر باشند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد