تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۲ ارديبهشت ساعت ۲۳:۲۹ بازدید: 2768      نظرات: 2      کد مطلب: 10912

کتابخانه روستای قزلقوپی مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز پنج شنبه 12 اردیبهشت ماه 98 کتابخانه عمومی "عاطفی یاران حامی" روستای قزلقوپی مهاباد با حضور اهالی روستا و همچنین اصحاب فرهنگ و دوستداران کتاب و کتابخوانی از طرف انجمن حامی تهران افتتاح شد.
در ابتدای این مراسم که به همت دهیاری، شورا و گروه توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی مکریان مهاباد برگزار شد، فرح حق نژاد نماینده انجمن حامی ضمن اشاره به اهداف و اقدامات انجام شده انجمن در مناطق محروم گفت: برخورداری از امکانات برابر تحصیلی حق مسلم تمامی کودکان است و در همین راستا انجمن حامی بر اساس رسالت خود، توجه به پرورش فکری و توسعه فرهنگی و آموزشی کودکان و نوجوانان مناطق محروم و دور افتاده را برپایه اصول و مبانی انسانی از وظایف خود می‌داند.
در ادامه دکتر خالق جلیل نژاد وجود جامعه مدنی و فرهنگی، تشکل‌ها و انجمن‌ها را لازمه حرکت در مسیر عقلانیت و رسیدن به اهداف عنوان نمود و اظهار کرد: توسعه پایدار و رفاه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مرهون تلاش سرمایه‌های انسانیست و این سرمایه‌ها نیز محصول کتابخانه‌ها و نهادهای فرهنگی به شمار می‌روند که زمینه‌ساز خلاقیت و افکار نو در جوامع می‌باشند.
در این مراسم خانم بابکی از یاران انجمن حامی و عباس محمدشریفی از اهالی روستای قزلقوپی دقایقی به سخنرانی پرداختند.
اجرای سرود توسط دانش آموزان پسر و دختر، دکلمه شعر توسط سارینا عثمان پور، تک‌نوازی شمشال از طرف حسن خضرپور و نواختن دهل و سرنا و هه‌لپە‌کی کوردی از دیگر بخش‌های این برنامه بود.
به گزارش هاژه تاکنون انجمن حامی تهران 8 کتابخانه در مناطق مختلف روستایی مهاباد تاسیس و تجهیز نموده و افتتاح 3 کتابخانه دیگر و اجرای طرح کوله‌پشتی در روستاهای بخش منگور از جمله‌ برنامە‌های در دست اقدام آن به شمار می‌رود.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هاودین قادری ۱۴۰۲/۳/۱۳
زیباترین
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیاوش ۱۴۰۰/۴/۲
سلام و ارادت
من سال 1367 تو این روستا سرباز بودم مردمان بسیار مهمان نواز و مهربانی بودند-امیدوارم همیشه سلامت و سر بلند باشند - خدا نگهدارشون

نظر خود را براي ما ارسال كنيد