تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت ساعت ۲۱:۷ بازدید: 1517      نظرات: 1      کد مطلب: 10895

آخرین وضعیت بیمارستان 350 تخت‌خوابی مهاباد تشریح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد آخرین وضعیت بیمارستان 350 تخت‌خوابی شهرستان مهاباد را تشریح کرد.
سامرند مرزنگ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پیگیری‌های لازم از سوی مسئولان در شهرستان و استان دراین زمینه در جریان است. ردیف بودجه در سال 98 به آن اختصاص یافته و تاریخ 4 اردیبهشت‌ماه پاکت‌های مناقصه آن گشوده شده است.
وی افزود: پیمانکار موظف است ظرف مدت 45 روز عملیات اجرایی و شروع بکار را از سر بگیرد. در صورت مستقر شدن پیمانکار و فعال شدن کارگاه، آغاز بکار آن رسانه‌ای می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به تعمیرات در محوطه بیمارستان اظهار کرد: در مدت 3 الی 4 سال، بیش از 6 هزار متر مربع به فضای بیمارستان افزوده شده و این امر نیازمند صرف هزینه برای لکه گیری و بازسازی فضای محوطه است.
وی افزود: برای بازسازی محوطه و فضای بیرونی بیمارستان حداقل به 200 میلیون تومان بودجه نیاز است که علی‌رغم درخواست از مراجع بالاتر تامین اعتبار آن صورت نگرفته است. بدلیل نبود اعتبارات کافی در این بخش بازسازی محوطه بیمارستان با کندی پیش می‌رود. در دسترس‌ترین راه‌حل برای حل مشکلات ترافیکی استفاده شهروندان از پارکینگ رایگان بیمارستان است که در آینده نزدیک به دوربین مدار بسته مجهز می‎شود.
مرزنگ در ادامه تصریح کرد: اگرچه فضای فیزیکی بیمارستان مهاباد نیازمند اقدام جدی و فوری است اما در بخش پزشکی کمبودی برای پزشک متخصص و فوق تخصص نداریم. درحال حاضر نزدیک به 60 پزشک متخصص و فوق تخصص و 12 پزشک عمومی در بیمارستان مهاباد مشغول به فعالیت هستند و کمبود نیرو تنها در بخش پرستاران احساس می‌شود.
وی افزود: در این بیمارستان بیش از 300 پرستار مشغول به فعالیت هستند و به 50 الی 60 نفر دیگر نیز جهت ارتقای کیفیت خدمات نیاز است.
در ادامه امید شاهی رییس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد نیز از برنامه‌هایی برای ارتقای ارائه خدمات در این بیمارستان خبر داد و گفت: این برنامه ها شامل اضافه کردن 2 سوپروایزر در بخش اورژانس، راه اندازی سی تی اسکن و ماموگرافی 2 و بهبود فضای فیزیکی و محوطه بیرون است.
وی از شهروندان خواست هنگام مراجعه بیمار به واحد اورژانس از تجمع در آنجا و دخالت همراهان در امر درمان خودداری کنند. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

برزون عطاری ۱۳۹۸/۲/۹
با سلام
روربروی درب اورژانس بیمارستان اگر پله ایجاد شود دیگر نیازی نیست از محل عبور خودروها به درب اورژانس مراجعه صورت گیرد. و راحتتر میشه به درب اورژانس دسترسی با پای پیاده صورت گردد.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد