تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت ساعت ۱۵:۲۵ بازدید: 1270      نظرات: 0      کد مطلب: 10894

پذیرش دانشجو و تکمیل دانشکده پرستاری مهاباد در پیچ و خم یک گره


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، رییس اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از راز به سرانجام نرسیدن وضعیت دانشکده پرستاری این شهرستان پرده برداشت.

سامرند مرزنگ در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: گره اصلی در به بهره برداری نرسیدن این ساختمان مهم برای شهرستان ناشی از عدم تأمین اعتبار است و هر سال چشم انتظار تکمیل شدن آن و پذیرش دانشجو هستیم.

وی افزود: احداث این ساختمان که در دهه 60 صورت گرفته تا سال 97 تغییر و تحولات زیادی را متحمل شده ولی از سال گذشته به دانشکده علوم پزشکی تحویل داده شده است.

مرزنگ تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که بر سر راه پذیرش دانشجو برای این مرکز وجود داشت تغییر در قانون و بخشنامه‌ها بوده به نحوی که در سایر شهرهای همجوار این مشکل رفع شده اما بدلیل آماده نبودن ساختمان در مهاباد و تأخیر در آماده سازی، قانون مربوط به احداث پیراپزشکی و دانشکده پرستاری تغییر یافت. از سوی شورای گسترش دانشگاهها ایجاد چارت سازمانی و پذیرش اعضای هیئت علمی برای پذیرش دانشجو مطرح شده و در این راستا شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با چندین استاد دانشگاه به توافق رسیده و مشکل در اینباره حل شده است به نحوی که هرآنچه به شبکه بهداشت و درمان شهرستان محول شده بود را انجام داده است.

وی اضافه کرد: تنها مشکل اصلی باقیمانده در اینباره مربوط به نبود اعتبارات است و تنها در صورت تکمیل این پروژه پذیرش دانشجو در آن صورت می‌گیرد. تمامی تلاشها حول محور گنجاندن این رشته در دفترچه کنکور صورت گرفته ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است. اما گره اصلی به وسیله بودجه و اعتبار باز می‌شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد با اشاره به برخی حواشی ایجاد شده برای این ساختمان اظهار کرد: از پتانسیل‌های اسبق و فعلی نمایندگان و مسئولان برای به سرانجام رساندن این مسأله استقبال می‌کنیم. عملیات عمرانی و فضای فیزیکی این دانشکده رو به اتمام است و درحال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مرزنگ در پایان افزود: اتمام این ساختمان و پذیرش دانشجو در آن اگرچه با تأخیر همراه بوده ولی جزو مصوبات وزیر بهداشت در سفر به مهاباد بوده قطعا اجرایی می‌شود. سرگذشت این ساختمان هرچند تلخ بوده اما مدت 1 سال است که به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شده وباید زمان بیشتری به دانشگاه برای به اتمام رساندن آن داد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد