تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۸ ارديبهشت ساعت ۱۱:۲۵ بازدید: 1735      نظرات: 0      کد مطلب: 10892

جل پشتها در ئامد به روی صحنه می رود


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، نمایش جل پشتها، نوشته حسین فضل الهی، به کارگردانی امید خاکپور، در هفتمین دوره جشنواره تئاتر ئامد به روی صحنه خواهد رفت.
مرکز تئاتر شهرداری ئامد (دیاربکر) از سال 2011 جشنواری تئاتر ئامد را پایه گذاری نمود، این جشنواره تا دوره پنجم با حمایت شهرداری ئامد و در مراکز فرهنگی و هنری این شهر برگزار می شد. سه سال قبل پس از متوقف شدن پروسه آشتی بین کردها و دولت مرکزی ترکیه باعث توقف همه فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری ها شد.
پس از آن گروه تئاتر شهر ئامد بطور مستقل ادامه فعالیت داد و با تکیه بر کمک های مردمی اقدام به برگزاری جشنواره نمود و اگر چه شرایط سیاسی باعث شد دوره ششم با یک سال تاخیر برگزار شود، اما در سالن ایجاد شده توسط این گروه جشنواره مجددا از سر گرفته شد.
در دوره های پیشین نمایش هایی از ایلام، کرمانشاه، بوکان (گروه تئاتر کانی) و مهاباد (گروه تئاتر آرتین) به روی صحنه رفته اند. نمایش جل پشتها با بازی امید خاکپور و اسرا کاکه رش، روز یکشنبه (8 اردیبهشت) ساعت 19 در ایوان تئاتر شهر ئامد به روی صحنه خواهد رفت.
به گزارش هاژه، هفتمین دوره تئاتر شهر ئامد از 6 تا 15 اردیبهشت با شعار حقیقت آزادی است، و اجرای 12 نمایش از استانبول، ئامد، وان و مهاباد برگزار می شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد