تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۴ ارديبهشت ساعت ۱۹:۳ بازدید: 1609      نظرات: 0      کد مطلب: 10884

دستور تعطیلی و پلمپ یک کمپ ترک اعتیاد در مهاباد صادر شد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مهاباد به ریاست ایرج شجاعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در سالن اجلاس فرمانداری تشکیل شد.

رییس اداره بهزیستی اظهار کرد: این اداره با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری در سال 97 طی دو مرحله اقدام به جمع آوری 30 معتاد متجاهر نموده و 327 میلیون ریال جهت بهبودی آنها به کمپ واریز شده است.

مهران یوسفی افزود: در تعطیلات نوروز هم 40 نفر از معتادان متجاهر در سطح شهرستان مهاباد توسط نیروی انتظامی به کمپ آسو ارجاع داده شده‌اند و برای بهبودی آنها نیز 420 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی همچنین اضافه کرد: به علت تخلفات گسترده، حکم به تعطیلی کمپ ساریژ مهاباد داده شد و از نیروی انتظامی خواهشمندیم هیچ فردی را به این مرکز معرفی ننمایند چرا که صلاحیت قانونی این مرکز ملغی شده است.

نگهداری معتادان بهبود یافته بیش از سه ماه، پذیرش اتباع خارجی در کمپ و عدم اجازه به ورود بازرسان از جمله تخلفات ساریژ اعلام شده که هم اکنون حدود 62 نفر در آنجا نگهداری می‌گردد.

در ادامه بیژن فر بخشدار خلیفان گفت: از طریق همکاری با جمعیت نورافزا طرح‌هایی در زمینه آموزش مبارزه با مواد مخدر در دست داریم و از شبکه بهداشت و درمان نیز خواهشمندیم جهت آگاهی بیشتر مردم نسبت به ایجاد مراکز مشاوره در مراکز بهداشتی روستاهای بخش خلیفان اقدام نمایند.

بخشدار مرکزی نیز با ارائه گزارشی وضعیت اعتیاد در روستاهای این بخش را رو به رشد و تاسف بار اعلام کرد.

سلیمان پاکزاد افزود: یکی از برنامه‌های ما اطلاع رسانی و آموزش دهیاران و روستاییان در زمینه مبارزه با مواد مخدر بوده و کنترل مزارع دور دست جهت جلوگیری از کشت شاه دانه و گل با حساسیت تمام دنبال شده است.

فرماندار مهاباد در این جلسه با اشاره به برخورد صحیح و انسانی با بیماران مبتلا به اعتیاد در کمپ ها اظهار کرد: استفاده از ظرفیت انجمن های مردم نهاد و همچنین رسانه‌ها برای پیشگیری از اعتیاد و آموزش جامعه امری لازم و ضروری است.

شجاعی افزود: فعالیت واحدهای عرضه قلیان تا ساعت 4 و 5 بامداد موجب افزایش بزهکاری اجتماعی شده و برای جلوگیری از آن بایستی ساعت کار مشخص برای فعالیت آنها تعیین گردد.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد