تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۱ فروردين ساعت ۱۴:۳۹ بازدید: 1267      نظرات: 2      کد مطلب: 10828
بازی با سلامت شهروندان

کشف بیش از 250 کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در بازدید سرزده از قصابی‌های شهر مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در بازدید سرزده ادارات دامپزشکی، شبکه‌ بهداشت و درمان(بهداشت محیط)، تعزیرات حکومتی، استاندارد، بازرسی و اتاق اصناف مهاباد از قصابی‎های سطح شهر بیش از 250 کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف کشف و ضبط شد.

بایزید حسن پور رییس اداره دامپزشکی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از تاریخ 25 اسفندماه سال 97 که  طرح تشدید بازرسی‎های نوروزی شروع شده تاکنون بیش از 300 مورد بازرسی از واحدهای عرضه گوشت صورت گرفته که تعدادی از آنها با اکیپ‎های مشترک انجام شده است.

وی افزود: در این بازدیدها بیش از 100 کیلوگرم گوشت و فراورده‌های خام غیر بهداشتی توقیف و 2 نفر متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

حسن پور تصریح کرد: در بازدید امروز از مراکز عرضه گوشت قرمز در مرکز شهر نیز بیش از 250 کیلوگرم گوشت غیر قابل مصرف کشف و ضبط شده است. متخلفین به محض اطلاع از بازرسی اقدام به پنهان کردن این گوشت در کاروانسرای سیمون در خرابه‌ها، خودروها و انبارها کرده بودند ولی با بازدید میدانی از محل گوشت‌های غیر قابل مصرف کشف گردید.

رییس اداره دامپزشکی با بیان اینکه این اقدام بازی با جان شهروندان است افزود: تاکنون 1 متخلف شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی می شود و در روزهای آینده متخلفین دیگر نیز شناسایی خواهند شد. تعداد 13 پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.

حسن پور هدف از بازدیدهای سرزده را کنترل و جلوگیری از تخلفات بهداشتی بدلیل افزایش فروش گوشت در این ایام عنوان کرد و گفت: در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی تشدید بازرسی ها افزایش یافته و ادامه خواهد داشت.

وی عمده ترین تخلفات صورت گرفته را عدم رعایت نکات بهداشتی و منجمد کردن گوشت تازه اعلام کرد.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه با بیان اینکه تاریخ مصرف عرضه گوشت گرم حداکثر 4 روز است اظهار کرد: برخی افراد برای جلوگیری از تاریخ انقضای گوشت اقدام به منجمد کردن آن می‌کنند و این امر احتمال رشد باکتری‌ها را افزایش خواهد داد.

حسن پور با بیان اینکه منجمد کردن گوشت تخلف است اظهار کرد: شهروندان به هنگام خرید به تاریخ مصرف، پلمپ‎های امنیتی و مهر دامپزشکی توجه داشته باشند و درصورت هرگونه پرسش و شکایت می‎توانند با شماره تلفن های 42442228 و424442229 شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد تماس حاصل فرمایند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

عباس ۱۳۹۸/۱/۱۱
سلام خسته نباشید.واقعا از چنین فروشندگانی نباید گذشت کرد اصلا سلامتی مردم براشون مهم نیست فقط به فکر پول خودشان هستند
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلیم ۱۳۹۸/۱/۱۱
از مسولین دامپزشکی تشکر میکنیم ولی به نظر خیلی از دوستان عدم معرفی این قصابان متخلف کار درستی نیست چرا که اینگونه افراد با جان مردم بازی میکنند وجزمنافع خود به چیز دیگری معتقد نیستند واثاثا اینگونه افراد باید رسوا بشوند واگر یکی دو نفر را به ملت معرفی کنند دیگر کسی با انگونه افراد معامله نمیکند وکارش تعطیل خواهد گردید وعملا توسط ملت تنبیه میگردد وگرنه با مبلغ جریمه وناشناخته ماندنشان این پروژه همچنان ادامه خواهد داشت همانطوریکه تا الان ادامه داشته.

نظر خود را براي ما ارسال كنيد