تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۰ فروردين ساعت ۱۱:۵ بازدید: 2065      نظرات: 1      کد مطلب: 10824

"پرواز زیر باران" تازه ترین اثر سلیمان سیدی نویسنده و شاعر مهابادی منتشر شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، کتاب پرواز زیر باران تازه ترین اثر نویسنده و شاعر مهابادی چاپ و منتشر شد.

پنجمین اثر سلیمان سیدی تحت عنوان پرواز زیر باران شامل سروده های خلوت خیال است که در 157 صفحه با تیراژ 1 هزار نسخه توسط انتشارات زانکو بوکان به چاپ رسیده است.

سلیمان سیدی نویسنده وشاعر مهابادی است که چهار اثر وی به نام های "ازکاراکاس تامهاباد"، " درگذر ابری زمان"، " فصل پنجم عشق" و " بانوی سبز خیال"  در تاریخ ۲۷ آذر ماه ۹۷ در سالن آمفی تئاتر وزارت ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد رونمایی شد.

به گزارش هاژه، سلیمان سیدی دانش آموخته علوم سیاسی از دانشگاه تهران در دهه 50 شمسی است. او پس از سالها فعالیت در سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت خارجه، زندگی و کار شخصی در آمریکای لاتین را برگزید. او پس از بازگشت به ایران چکیده‌ی دریافت‌ها و برداشت‌های خود از انسان، جهان و نهایت عشق را در قالب مجموعه شعر پیش روی علاقمندان قرار داده است.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

مهران مهدی پور شهریور ۱۴۰۲/۷/۲۲
این کتاب شعر انچنان به زبان ساده نوشته شده است که که مانند داستان می‌ماند از خواندن آن لذت بردم آن قسمت که مدت ها تنها زیر باران مانده ایم مانند ستاره به دنیا نیامده دنیال چیزی میگردم روزهای کودکی خندانم جوانی عاشقانه ها اوای ملکوتی مادرم مرا صدا میزند بسیارشعر های ایشان ساده و از اعماق وجود شان نشعت گرفته است گویا در آن زمان و در آن مکان وجو داشته است من عاشق آن قسمت هستم )نه در زمین مو نه در اسمان باران همچنان می بارد )منظور از باران )غصه است که در وجود شاعر تعلل میکرده است که در صحبت های امروز ی می شود استفاده کرد من که استفاده میکنم در مطلب های ترجمه انگلیسی به فارسی کار ترجمه است و کارهای ایشان را ترجمه کرده ام ولی جناب اقای سلیمان سیدی آگاهی ندارند ، زیباترین کتاب ایشان ازنظر من در رونشایی روز و از کاراکاس تا مهاباد بود و آخرین کتاب ایشان که شاه شطرنج که بسیار آموزنده است من هر کتاب ایشان بالغ بر ۶ تا ۷ بار خوانده ام که گدازه‌ای اتشفشانی از آن این جمله هستند سلام منرا به جناب اقای سلیمان سیدی برسانید من مهران مهدی پور شهریور

نظر خود را براي ما ارسال كنيد