تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين ساعت ۲۱:۳۸ بازدید: 480      نظرات: 0      کد مطلب: 10815

‍ انتقال خون كردستان اهداکنندگان گروه های خون منفي را فراخواند


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، با هدف افزایش ذخایر خون در تعطیلات نوروزی و کمک به تامین فرآورده های خون مورد نیاز بیماران، اداره کل انتقال خون کردستان از اهداکنندگان خون گروه‌های منفی خواست به پایگاه‌های انتقال خون سنندج و سقز مراجعه کنند.

 مدیرکل انتقال خون کردستانبا بیان این درخواست، اظهار داشت: با توجه به اینکه بسیاری از اهداکنندان ایام تعطیلات را در سفر های نوروزی به سر می برند آمار مراجعه به ویژه در گروه های منفی کاهش یافته است.

محمّدسعید کریمیان با اشاره به اینکه گروه های خون منفی دارای فراوانی کمی در جامعه است، ادامه داد: اگرچه بیماران نیازمند به گروه های خون منفی نیز پرتعداد نیستند اما بسته به شرایط بیماران ممکن است هر بیمار پذیرنده چندین واحد خون باشد بنابراین ضروری است با افزایش حضور و فراخوان اهداکنندگان ذخایر این گروه ها افزایش یابد.

کریمیان افزود: آن دسته از افراد که دارای سابقه اهدای خون در استان کردستان هستند و استمرار اهدای خون را در برنامه داشته اند در اولویت پذیرش خواهند بود.

مدیرکل انتقال خون کردستان با تاکید بر اینکه توزیع خون و فرآورده‌های آن در کشور درقالب شبکه خون رسانی انجام می شود اظهار کرد:کردستان عضو منطقه غرب این شبکه است و همواره در تعامل با استان‌های همجوار است تا ذخایر هیچگاه از هفت روز کاهش نیابد و بتواند پاسخگوی مراکز درمانی باشد.

وی با تاكيد بر اینکه در تمامی شرایط سعی می‌شود هفت برابر مصرف روزانه ذخیره خون داشته باشیم، تصریح داشت: هم اکنون وضعیت اداره کل انتقال خون کردستان در ذخایر گروه ها مثبت مطلوب است اما با توجه اینکه در تعطیلات نوروزی هستیم ضروری است حجم ذخیره گروه های منفی را افزایش دهیم تا بستر اطمینان بخشی را برای منطقه مرزی کردستان ایجاد نماییم.

وی در پایان از همراهی همیشگی جامعه خادم و خیراندیش اهداکنندگان خون تشکر کرد و از تمامی اهداکنندگان خواست به اخبار و فراخوان های رسمی منتشر شده از طریق روابط عمومی انتقال خون استان توجه ویژه داشته باشند.

گفتنی است مرکز انتقال خون سنندج در ایام تعطیلات نوروزی (به جز روز سیزدهم) در دو شیفت صبح و عصر از ساعات 8 الی 12 و 15 الی 19 و مرکز انتقال خون سقز روزانه از ساعت 8 الی 13 میزبان اهداکنندگان نوع دوست خون است. 
منبع: ایرنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد