تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين ساعت ۱۶:۳۹ بازدید: 494      نظرات: 0      کد مطلب: 10811

راه‌اندازی 4 پایگاه جمع آوری کمکهای مردمی مهاباد برای سیل زدگان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس جمعیت هلال احمر مهاباد از راه‌اندازی 4 پایگاه جمع آوری کمکهای مردمی برای سیل زدگان کشور خبر داد.

منصور صداقت در جلسه سازماندهی کمک به سیل زدگان اظهار کرد: با همکاری سازمانهای مردم نهاد و سازمان همیاری شهرستان مهاباد از فردا مورخه 7 فرورودین ماه، 4 پایگاه جمع آوری کمکهای مردمی برای استانهای سیل زده کشور به مدت یک هفته در میادین اصلی شهر برپا می شود و در صورت استقبال مردم تعداد آنها افزایش می‌یابد.

وی افزود: این پایگاه ها در میدان ملاجامی، میدان شهرداری، چهار راه آزادی و میدان استقلال مهاباد در 2 نوبت صبح و عصر آماده دریافت کمک های نقدی و غیرنقدی مردم خیّر و نیکوکار شهرستان مهاباد هستند.
صداقت با اشاره به تجربه موفق همکاری سازمان هلال احمر با سازمانهای مردم نهاد در جمع آوری کمک برای مردم شنگال در اقلیم کوردستان تصریح کرد: تکرار این حماسه که نشان از حس نوع دوستی و فرهنگ بالای مردم این شهرستان است می تواند به اتحاد و همبستگی بین مردم تبدیل شود.

رییس جمعیت هلال احمر مهاباد در ادامه اظهار کرد: انجمن‌های مردم نهاد و داوطلبان می توانند بصورت مشارکتی از مرحله جمع آوری،بسته‌بندی و ارسال حضور مستقیم داشته باشند. اقلام مورد نیاز سیل زدگان شامل پتو، زیرانداز، ست بهداشتی، مواد شوینده و اقلام خوراکی است و شهروندان سعی کنند از آوردن وسایل دست دوم و اقلام خوراکی با تاریخ مصرف کمتر از 6 ماه خودداری کنند.

صداقت در پایان اضافه کرد: شهروندان می توانند کمک های نقدی خود را علاوه بر اهدای نقدی در این پایگاه ها، با استفاده از سامانه 112#780* از طریق گوشی تلفن همراه، شماره حساب 99999 یا شماره کارت 6104337999999996 به حساب جمعیت هلال احمر نیز واریز کنند.
ایرج شجاعی فرماندار مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: تاکنون چندین سازمان مردم نهاد برای راه اندازی کمپین جمع آوری کمک مراجعه کرده اند و این نشان از حس مسئولیت شهروندان مهابادی است.

وی افزود: حماسه جمع آوری کمک های مردمی برای مردم زلزله زده کرمانشاه و تلاش مشترک سازمانهای مردم نهاد و جمعیت هلال احمر جهت کمک به افراد زلزله زده تجربه موفقی بود که دوباره می تواند تکرار شود.

شجاعی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از رسانه های این شهرستان نیز خواست با پوشش خبری به موقع و دقیق جمع آوری کمک های مردمی، در بین مردم شفاف سازی کنند تا حسن اعتماد و همبستگی و همدلی در بین مردم تقویت شود.



ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد