تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند ساعت ۱۴:۵۱ بازدید: 590      نظرات: 0      کد مطلب: 10801

تجلیل از جوانان برگزیده شهرستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان مهاباد طی مراسمی از 21 نفر از جوانان برگزیده شهرستان مهاباد تجلیل به عمل آمد.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد در این مراسم اظهار کرد: این مراسم به عنوان اولین همایش تجلیل از نخبگان و جوانان برگزیده شهرستان مهاباد از سوی دکتر سلیمان رسولی پشنهاد شده است.

وی افزود: جوانان برگزیده این شهرستان در بخش های مختلف ورزشی، فرهنگی، هنری و علمی توسط اعضای این همایش شناسایی و انتخاب شده اند.

شجاعی تصریح کرد: اگرچه برخی ادارات در اجرای این همایش به تعهدات خود عمل نکردند اما این همایش نقطه شروع همایش های دیگر در سالهای آتی است.

فرماندار مهاباد در ادامه با بیان اینکه ادارات شهرستان می توانند در زمینه های تخصصی خود از دانش این جوانان استفاده نمایند.

در ادامه دکتر سلیمان رسولی پیشنهاد دهنده این همایش ضمن تقدیر حضور جوانان برگزیده و مسئولان شهرستان مهاباد احمایت اظهار کرد: جوانان بزرگترین سرمایه اجتماعی، شاخص رشد و توسعه کشور هستند و باید از این ظرفیت برای توسعه همه جانبه کشور استفاده شود.

وی افزود: نیروی انسانی جوان و باانگیزه و البته دارای مهارت، مهمترین دارایی هر کشوری و مهمترین ذخیره کشور برای دستیابی به پیشرفت و توسعه است. امید آن میرود همایش جوان هر ساله در هفته جوان به منظور شناسایی و تجلیل از جوانان نمونه و برتر در شهرستان مهاباد برگزار ‌شود.

رسولی تصریح کرد: جوانان مستعدی در شاخص‌های مختلف داریم که باید با شناسایی و معرفی آنها به مردم مهاباد و حومه ، ثابت شود که در مهاباد چه ظرفیت، توانمندی و قابلیت بالایی بین جوانان وجود دارد که با کمی حمایت و توجه بیشتر نسبت به آنها می‌توان اهداف نظام را با تکیه بر توانمندی این جوانان به پیش برد. اعتماد به جوانان خاصه جامعه نخبه، موجب اقتدار و بالندگی کشور است. از سوی دیگر، جوانان نیز باید خود را برای آینده آماده کنند.

رسولی اهداف همایش را تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس، افزایش نشاط اجتماعی، تقویت امید به آینده در بین جوانان،  الگوسازی مناسب برای سایر جوانان، زمینه‌سازی برای تجلی ارزش‌های متعالی، ارتقای روحیهی تلاش و مجاهدت در میان جوانان،  بروز استعداد و خلاقیت جوانان، شناسایی جوانان مستعد و توانمند شهرستان و تشکیل بانک اطلاعاتی، ایجاد پیوند و حمایت معنوی از جوانان برگزیده، کمک به رشد و ارتقای جامعهی جوان اعلام کرد و گفت: این همایش در حوزه های قرآن و جوان، جوان و ادبیات، جوان و موسیقی، جوان و رسانه، جوان و هنرهای تجسمی، کشاورزی و روستایی جوان، جوان و علم و فناوری، جوان با توانایی‌های خاص، سرباز جوان، جوان و کارآفرینی، فعالیت‌های اجتماعی، گردشگری و صنایع‌دستی، جوان و ورزش، جوان و فعالیت‌های اجتماعی، جوان و عرصه فرهنگ و هنر، طلبه جوان، جوان و مشارکت‌های اجتماعی، جوان و رسانه و فضای مجازی، جوان و فعالیت¬های داوطلبانه در سمنها، جوان ومحیط زیست و .. جوانان نخبه را شناسایی نموده است.

شورای سیاستگذاری همایش و ادارت حامی این همایش به شرح زیر می باشد:

رییس همایش : رییس ستاد ساماندهی امورجوانان ( معاونت استانداری و فرماندار محترم  ویژه شهرستان مهاباد جناب آقای دکتر ایرج شجاعی)

نایب رییس همایش: معاونت محترم توسعه و برنامه¬ریزی فرمانداری (جناب آقای مهندس خشایار صنعتی)

دبیرعلمی همایش : آقای دکتر سلیمان رسولی (عضو ستاد ساماندهی امور جوانان)

دبیراجرایی همایش : مسئول محترم امور اجتماعی فرمانداری مهاباد (جناب آقای ایوب حاجی زاده)

دبیر برگزاری همایش: دبیر ستاد ساماندهی امورجوانان (رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد جناب آقای قرنی مصطفی پور)

مسئول دبیرخانه کمیته علمی: مشاور محترم فرماندار در امور جوانان (جناب آقای دکتر واحد احمدتوزه)

مسئول دبیرخانه کمیته اجرایی: منشی جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان (سرکار خانم معصومه صالحی )

دبیرخانه کمیته اجرایی: محل اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد، اتاق کمیته جوانان، سرکار خانم معصومه صالحی،  

حامیان همایش:

•  مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهاباد

•  اداره ورزش و جوانان شهرستان مهاباد

•  ساطمان حفاظت از محیط زیست شهرستان مهاباد

•  اتاق اصناف مهاباد

•  شهرداری شهرستان مهاباد

•  جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد

•  پایگاه خبری هاژه

مزایا و امتیازات شرکت در همایش

•  تجلیل از برگزیدگان طی مراسم رسمی در سالن فرمانداری مهاباد

•  دریافت تندیس «لاوی سه ربه رزی مەهاباد»

•  اهدای لوح تقدیر معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد

•  ساخت برنامه مستند تلویزیونی ویژه برگزیدگان همایش از زندگینامه و فعالیتهای شاخص و ارزنده آنها

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد