تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۲۴ اسفند ساعت ۱۸:۴۸ بازدید: 439      نظرات: 1      کد مطلب: 10789
با فرا رسیدن سالروز بمباران شیمیایی حلبچه

نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی در مهاباد افتتاح شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت فرا رسیدن سالروز بمباران شیمیایی شهر حلبچه نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی در مهاباد به همت آموزشگاه کمال الملک با همکاری اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان افتتاح شد.
قادر مرادی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: 30 اثر از 8 هنرمند در این نمایشگاه با موضوع بمباران شیمیایی حلبچه به نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: از ابتدای سالجاری بیش از 35 نمایشگاه هنری با موضوعات نقاشی، طراحی، مجسمه سازی و انواع هنرهای تجسمی از هنرمندان این شهرستان برپا شده است. 

دلشاد اسلوب از برگزار کنندگان این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آثار نقاشی به نمایش گذاشته شده با استفاده از تکنیک های رنگ روغن، آبرنگ و سیاه قلم در سبکهای مختلف کلاسیک، کوبیسم، رئال و سوررئال و انتزاعی خلق شده‌اند.
وی افزود: آثار خوشنویسی نیز در دو سبک شکسته نویسی توسط اسماعیل عزتخواه فوق ممتاز خوشنویسی و نستعلیق در سبک سیاه مشق و سطر نویسی توسط اینجانب دلشاد اسلوب  هنرجوی فوق ممتاز خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است.
اسلوب تصریح کرد: هنرجویان و مربیان نمایشگاه کمال الملک تاکنون بصورت انفرادی در  بسیاری از نمایشگاهها حضور داشته‌اند اما این نمایشگاه اولین کار گروهی هنرجویان و مربیان این آموزشگاه است.
وی اضافه کرد: آثار شاخص و فاخری در این نمایشگاه حضور دارند که از میان آنها می توان به تابلوی حلبچه در سبک کوبیسم اسماعیل عزت خواه و یک قطعه خوشنویسی اشاره کرد.
وی با اشاره به توانایی هنرجویان این آموزشگاه اظهار کرد: با توجه به علاقمندی افراد به سبک‎ها و تکنیک‎های مختلف پیش بینی می‎شود در آینده آثار شاخصی را خلق نمایند هرچند که تعدادی از این افراد به عنوان مربی نیز مشغول به فعالیت هستند و صاحب آثار شاخص هنری می باشند.
اسلوب در پایان اظهار کرد: این نمایشگاه از امروز به مدت یک هفته تا اولین روز عید نورزو همه روزه از ساعت 10 الی 13 صبح و در نوبت عصر نیز از ساعت 16.30 الی 20 برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.
به گزارش هاژه، رژیم بعثی عراق شهر حلبچه را ساعت 14 روز 25 اسفند سال 1366 بمباران شیمیایی کرد؛ در این حمله هوایی که به دستور مستقیم صدام و علی حسن المجید معروف به علی شیمیایی صورت گرفت، پنج هزار نفر کشته و بیش از 15 هزار نفر از اهالی این شهر 30 هزار نفری مجروح شدند.

برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سلام ۱۳۹۷/۱۲/۲۵
کجا افتتاح شد!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد