تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۳ اسفند ساعت ۱۸:۳ بازدید: 424      نظرات: 1      کد مطلب: 10781

شورای فرهنگ عمومی مهاباد با اولویت مناطق حاشیه نشین تشکیل جلسه داد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهاباد با اولویت بررسی مشکلات مناطق حاشیه نشین شهر تشکیل جلسه داد.
خشایار صنعتی  معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد در این جلسه اظهار کرد: بیش از 50 هزار نفر از شهروندان مهاباد در مناطق حاشیه نشین سکونت دارند و این امر نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.
وی افزود: اقدامات خوبی در زمینه فراهم کردن زیرساختها در این مناطق صورت گرفته است و در حال حاضر نیز توسط ادارات و ارگانهای دولتی و فرهنگی اقدامات مهمی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در دست اقدام است.
مصطفی احمدزاده رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد نیز اظهار کرد: شهر مهاباد را اگر با شاخص های استاندارد مناطق حاشیه نشین مقایسه کنیم بخش عمده این شهر ازجمله بخش مرکزی نیز جزو مناطق حاشیه نشین خواهد چراکه وضعیت سرانه ها در این شهرستان از هر نظر نامناسب است.
وی با انتقاد از عملکرد برخی ادارات دولتی در دوره های گذشته اظهار کرد: یکی از دلایل ایجاد حاشیه نشینی عدم جدیت دولت در نگهداری از زمینهای ملی خود است به نحوی که برخی سودجویان زمینهای دولت را تنها با قولنامه می فروشند و بعد از چندین سال شهرداری با جمعی از مالباختگانی روبرو خواهد شد که جزو اقشار ضعیف جامعه هستند.
در ادامه سرهنگ رضا ظهیریان فرمانده انتظامی شهرستان مهاباد نیز با اشاره به بالا بودن میزان جرایم در مناطق حاشیه نشین اظهار کرد: با بررسی و مقایسه آماری بین محدوده های دو کلانتری شماره 13 و شماره 11 شهر مهاباد مشخص شده از ابتدای سالجاری تاکنون میزان جرایم در محدوده کلانتری شماره 13 بیش از 20 درصد افزایش یافته درحالیکه میزان جرایم درمحدوده کلانتری شماره 11 به 10 درصد نرسیده است.
وی با درخواست برگزاری برخی همایش ها و برنامه های فرهنگی در این مناطق اظهار کرد: شهروندان و ساکنین این مناطق با مشکلات عدیده فقر، بیکاری و انواع آسیب های اجتماعی روبرو هستند که نیازمند توجه بیشتر مسئولان است.
در ادامه حسین خضری رییس کمیته امداد امام خمینی( ره) مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: بالغ بر 6 هزار 585 خانواده تحت حمایت این کمیته قرار دارند و از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 11 میلیارد تومان مستمری به این خانواده ها پرداخت شده است.
وی افزود: در زمینه اشتغالزایی نیز بیش از 8 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق امداد ولایت، تبصره 16 بانکی و اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است.
خضری تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در قالب وام های ضروری به افزاد نیازمند تا سقف 5 میلیون تومان پرداخت شده و نزدیک به 1 میلیارد و 100 میلیون تومان نیز در قالب خدمات حمایتی ازجمله خرید جهیزیه و کمک هزینه تحصیلی و ... به افراد تحت پوشش پرداخت شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

سیروان ۱۳۹۷/۱۲/۲۴
من یکی از؛حاضران در جلسە بود ؛ این گزارش کاملا نادرست و ٱشفتە هست، این جوری می خواهید اطلاع رسانی کنید ؟؟بە حال روزنامە نگاری این مرز و بوم گریە کرد

نظر خود را براي ما ارسال كنيد