تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۱ اسفند ساعت ۱۴:۵۹ بازدید: 1036      نظرات: 0      کد مطلب: 10773

افزایش تصادفات منجر به مرگ در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مهاباد از افزایش تصادفات منجر به مرگ در شهر مهاباد خبر داد.
احمد علی کاظمی در جلسه شورای ترافیک شهرستان مهاباد اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 5 نفر در تصادفات درون شهری مهاباد جان خود را از دست داده اند که در مقایسه با سال گذشته میزان تلفات در تصادفات منجر به مرگ 1 نفر افزایش یافته است.
وی افزود: بیشتر تلفات حوادث رانندگی در مهاباد را عابران پیاده تشکیل می‎دهند و علت بیشتر تصادفات نیز  مربوط به سرعت غیر مجاز و خطای انسانی است.
در ادامه هاشم کیانی دبیر شورای ترافیک شهرستان مهاباد از ممنوعیت قطعی فعالیت تاکسی‎های ماکسیم در شهر مهاباد خبر داد و گفت: طبق آخرین بخشنامه فعالیت تاکسی های ماکسیم در این شهرستان برابر مقررات ممنوع خواهد بود و با توجه به وجود زیرساختهای لازم در شهر مهاباد می توان برای اجرای این طرح از تاکسی های خود شهر استفاده کرد.
وی افزود: طرح ادغام تاکسی های روستایی با تاکسی تلفنی های شهری نیز بعد از بررسی های لازم اجرای آن منتفی اعلام شده است.
کیانی در ادامه با اشاره به ممنوعیت خرید و فروش کدهای تاکسی تلفنی سطح شهر اظهار کرد: بدلیل افزایش سر سام آور خرید و فروش کدهای تاکسی تلفنی در دوره های گذشته خرید و فروش آن نیز ممنوع و با مصوبه شورای شهر مهاباد مبنی تعیین مهلت یک ماهه جهت خرید و فروش کد تاکسی مخالفت به عمل آمده است. 
در ادامه ابراهیم سخنگوی شورای شهر مهاباد با اشاه به تعلیق پروانه کارخانه آسفالت شهرستان مهاباد اظهار کرد: متأسفانه بدلیل تعلیق پروانه کارخانه آسفالت شهرستان عملیات لکه گیری و اصلاح برخی معابر و خیابانهای شهر با تأخیر روبرو شده و اگر تدبیری برای تخصیص سهمیه سوخت اندیشیده نشود شاهد عملیات لکه گیری آسفالت معابر و خیابانهای سطح شهر قبل از ایام نوروز نخواهیم بود.
وی افزود: اگرچه تدوین دستورالعمل جهت ساماندهی تاکسی‎های روستایی بر روی کاغذ چندان دشوار نیست اما اجرای آن قطعا بسیار دشوار است. ساماندهی این تاکسی ها در سطح شهرستان به مشکلی اساسی تبدیل شده که بیشتر انرژی اعضای شورا صرف جدالهای روزمره با این افزاد و سایر تاکسی های درون شهر می شود.
کریمی در پایان با اشاره به عدم همکاری برخی دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستاها و حتی روستائیان بدلیل وقفه خدمات رسانی تاکسی های روستای در محدوده غیر شهری خواستار جدیت تمامی ادارات و سازمانهای مربوطه برای حل این موضوع شد.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد