تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۹:۵۲ بازدید: 1081      نظرات: 0      کد مطلب: 10765

شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی در بوکان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان بوکان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار اینترنتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مجید محبعلی فرمانده انتظامی بوکان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: فردی که از کاربران اینترنتی به روش فروش بسته های (حجم) اینترنتی ارزان اقدام به کلاهبرداری می کرد دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت تعدادی از شهروندان به علت برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی شان موضوع بصورت ویژه در دستور کارتیم های عملیاتی پلیس فضای تبادل و تولید اطلاعات بوکان قرار گرفت و پس از انجام تحقیقات گسترده و رصد فضای مجازی، پلیس به این نتیجه رسید که فردی با طراحی سایت های جعلی و معرفی آن از طریق شبکه های اجتماعی پر مخاطب اقدام به فروش بسته های اینترنتی ارزان قیمت نموده و از سادگی برخی از کاربران استفاده و با برداشتن اطلاعات حساب های بانکی افراد در فرصت مناسب نسبت به خالی نمودن حساب آنان اقدام کرده است .

محبعلی تصریح کرد: متهم دستگیر شده با این شیوه تاکنون از حساب بانکی ۶۰۰ نفر بیش از 100 میلیون تومان از حساب بانکی افراد بصورت غیر مجاز برداشت نموده است. مالباختگان میتوانند با مراجعه به پلیس فتا واقع در فلکه کلتپه جنب ساختمان پلیس آگاهی بوکان شکایت خود را مطرح نمایند .

فرمانده انتظامی شهرستان بوکان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز از راه‌اندازی کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش و سازمان آتش نشانی این شهرستان خبر داد و گفت: پلیس نه تنها مخالف شادی مردم نیست بلکه همراه و هماهنگ با اقشار مختلف مردم در شادی و نشاط آنان سهیم خواهد بود.

وی افزود: کارشناسان و فعالین این کمپین با حضور در مدارس سطح شهرستان دانش آموزان و نونهالان را از آسیب های جدی و حوادث تلخی چهارشنبه سوری به وسیله مواد مترقه آگاه کرده اند.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد