تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ اسفند ساعت ۱۹:۱۹ بازدید: 846      نظرات: 0      کد مطلب: 10760

حدود 33 میلیارد تومان هزینه حقوق پرسنل شهرداری مهاباد در سال 98به گزارش پایگاه خبری هاژه جلسه علنی شورای اسلامی شهر مهاباد روز شنبه ۱۹ اسفند در سالن جلسات شورا با حضور اعضای شورا و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای جلسه حامد حیدری رییس شورای شهر مهاباد تاکید کرد که در پروژه پارکینگ طبقاتی همزمان با آماده سازی و تحویل مغازه های طبقه همکف توسط سرمایه گذار طبقات بالایی نیز که شامل پارکینگ های مسقف و روباز می باشد آماده شود تا مطالبات کسبه تاناکورا مد نظر قرار گیرد.

در ادامه جلسه اعضای شورا بر سر آماده سازی بسترهای لازم جهت آماده سازی  فضای شهر جهت استقبال از مهمانان نوروزی به بحث پرداخته و تذکرات لازم را به شهردار در خصوص لکه گیری خیابان ها،تعمیر آبخوری و سرویس بهداشتی پارک ها، راه اندازی مکان هایی جهت شارژ گوشی ها،شستشوی خیابان و رنگ آمیزی جدول ها،راه اندازی پایگاههای راهنمای گردشگران در ورودی های شهر و... دادند.

 جلسه شورای شهر مهاباد مصوباتی نیز به همراه داشت از جمله آنها: اهدای مبلغ حدود ۱۲ میلیون تومان به تعداد از مولفان کتاب در مهاباد، خرید خانه ای مسکونی به صورت تهاتر در مجاورت چاکه چکوله جهت جلوگیری از قطع درختان قدیمی واقع در این آرامگاه زیارتی،پیگیری قانونی با تاکسی اینترنتی ماکسیم به علت عدم دریافت مجوزهای لازم از طرف شهرداری، عدم برون سپاری چمن ورزشی شهرداری، واگذاری پیست اسکی به بخش خصوصی به صورت اجاره ای،ارجاع درخواست تغییر کاربری یک قطعه زمین متعلق به اداره راه و شهرسازی به کمیسیون ماده پنج از صنعتی به تجاری،موافقت با درخواست یکی از شهروندان مبنی بر احداث هفته بازار در قطعه زمینی متعلق به شهرداری واقع در پشت تپ، ادامە فعالیت صاحبان وسایل بازی در پارک ها

 

از جمله بحث های مهم جلسه علنی روز شنبه شورای شهر مهاباد مسئله عدم تدوین و آماده سازی بودجه شهرداری مهاباد با توجه به پایان یافتن سال ۹۷ بود که حسینی نایب رییس شورا به شهردار اعلام کرد که  دراین زمینه تا ۲۵ اسفند فرصت دراختیار دارد.

 

در همین رابطه حامد حیدری اعلام کرد با توجه به میزان درآمد،هزینه حقوق پرسنل و بدهی های شهرداری سال آینده نیز بودجه خاصی جهت فعالیت های عمده عمرانی در نظر گرفته نخواهد شد. در ادامه ابراهیم کریمی سخنگوی شورا با انتقاد شدید از رقم پیشنهادی ۴۵ میلیارد تومانی که قبلا اعلام شده است اظهار داشت که با توجه به افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی کارکنان که برای سال آینده در نظر گرفته شده است هزینه حقوق پرسنل شهرداری مهاباد در سال ۹٨ رقمی در حدود ۳۲ میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان خواهد بود.  وی افزود به این ارقام مبلغ ۱۹ میلیارد تومان حقوق معوقه سال ۹۶ و ۹۷ و نزدیک ۷ میلیارد تومان هزینه تعمیر و نگهداری وسایل،٨ میلیارد تومان بدهی های حقوقی و ده میلیارد تومان معوقات را اگر اضافه کنیم رقم پیشنهادی بودجه برای سال ۹٨ اصلا منطقی به نظر نمی رسد.

کریمی در اعتراض به وضع موجود اعلام کرد از نمایندگی شورا جهت حضور در جلسات تنظیم بودجه انصراف می دهد.

مصطفی احمدزاده مسئول امور فرهنگی شورای شهر مهاباد در بخشی از جلسه خواهان توضیح شهردار در خصوص تفاوت پرداختی از طرف پیمانکار فضای سبز با فیش حقوقی بعضی از کارکنان شد. علیزاده آذر در این باره اعلام کرد توضیحاتی از پیمانکار دریافت کرده و لازم است جلسه ایی بین شورای شهر و پیمانکار تشکیل شود.

 

احمد زاده از تصمیم خود مبنی بر پیگیری موضوع از طریق دادستانی در صورت محرز شدن تخلف خبر داد که با موافقت دیگر اعضای شورا و شهردار مهاباد همراه بود.

 


 برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد