تاريخ: ۱۳۹۵ شنبه ۲۴ مهر ساعت ۱۶:۴۱ بازدید: 787      نظرات: 0      کد مطلب: 2064

مرگ زن جوان در اثر برق گرفتگی در کنگاور


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه به نقل از ایرنا،  فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور گفت: بر اثر برق گرفتگی در یکی از روستاهای این شهرستان یک زن جوان جان خود را از دست داد.

سرهنگ حسین براری جمعه شب افزود: در ساعت 18:30 دقیقه جمعه شب تماس تلفنی با مرکز پلیس 110 مبنی بر برق گرفتگی خانمی 28 ساله در یکی از روستاهای بخش مرکزی کنگاور، برقرار شد که بلافاصله نیروهای انتظامی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اضافه کرد: پس از حضور ماموران انتظامی در محل حادثه مشخص شد که این خانم جوان با بی احتیاطی متوجه لخت بودن سیم برق نبوده و دچار برق گرفتگی شده که به بیمارستان شهید چمران کنگاور اعزام شد ولی مصدوم به علت شدت جراحت جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی کنگاور ضمن ابراز تاسف از وقوع چنین حادثه دلخراشی؛ رعایت اصول ایمنی را برای همه شهروندان ضروری دانست و گفت: توجه به کوچکترین خطرات که ممکن است موجب وقوع چنین حوادثی شود برای همه لازم و ضروری است.

به گفته کارشناسان، بهترین اقدام در مواجه با برق گرفتگی قطع برق از محل کنتور بوده و در صورت دسترسی نداشتن به کنتور سعی شود مصدوم را با اشیای خشک و ابزار نارسایی چون چوب یا پلاستیک از منبع برق جدا کنند.

اگر هنگام نزدیک شدن به مصدوم احساس مور مور شدن و قلقلک در پاها وجود داشت این حس نشان دهنده آن است که در زمین پر از الکتریسیته قرار دارید و در این زمان آرامش خود را حفظ و فوری یک پای خود را از روی زمین بلند کرده و از محیط خارج شوید.

شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 85 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است و دروازه ورودی این استان غربی محسوب می شود.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد