تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۵ اسفند ساعت ۱۰:۱ بازدید: 771      نظرات: 0      کد مطلب: 10738

دستگیری باند سارقین خودرو و کلاهبرداران اینترنتی در بوکان


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فرمانده انتظامی شهرستان بوکان از دستگیری اعضای باند سارقین خودرو و کلاهبرداران اینترنتی در این شهرستان خبر داد. 
سرهنگ کارآگاه مجید محبعلی در گفتگو با هاژه اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با سرقت، تیم های عملیاتی پلیس اعضای باند ۳ نفری سارقین خودرو را که در سطح شهرستان بوکان و شهرهای همجوار اقدام به سرقت خودرو می کردند شناسایی و دستگیر نمایند.
وی افزود: ازسارقین دستگیر شده 3 دستگاه وانت سایپا و 3 دستگاه پراید کشف و ضبط شده و ارزش ریالی اموال کشف شده بالغ بر 300 میلیون تومان است.
محبعلی با بیان اینکه اعضای این باند تاکنون به تعداد 40 فقره سرقت داخل خودرو نیز اعتراف نموده اند، از مالباختگان خواست جهت پیگیری موضوع به پلیس آگاهی بوکان واقع در فلکه کلتپه این شهر مراجعه نمایند . 
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بوکان در ادامه از  شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی در این شهرستان خبر داد و گفت: بدنبال مراجعه و طرح شکایت تعدادی از هموطنان به پلیس مبنی بر برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی شان، موضوع بصورت ویژه در دستور کار تیم های تخصصی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات شهرستان بوکان قرارگرفت و پیرو هماهنگی های قضایی بعمل آمده 4 نفر از سرشاخه های اصلی این باند توسط پلیس دستگیر شدند. 
وی افزود: اعضای باند کلاهبرداری با طراحی سایت های جعلی و معرفی آن از طریق شبکه های اجتماعی و کانال های پر مخاطب از سادگی مخاطبان و کاربران استفاده می نمودند و زمانی که کاربران می خواستند خرید و یا پرداختی در فضای مجازی داشته باشند بلافاصله اطلاعات کارت و حساب بانکی افراد را برداشته و در فرصت مناسب نسبت به خالی نمودن حساب شخصی آنان اقدام می کردند.
سرهنگ محبعلی تصریح کرد: این باند مبلغ 500 میلیون تومان وجوه برداشتی از حساب هموطنان را به کارت بانکی یا حساب دیگری که آن را اجاره نموده بودند واریز می کردند.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد