تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۹ اسفند ساعت ۱۳:۱۸ بازدید: 1476      نظرات: 4      کد مطلب: 10722

موکریان همچنان گرفتار بحران، سرمربی نیامده رفت، مدیرعامل استعفا داد

سیاوش احمدی


چند ماه قبل و به صورت کاملا ناگهانی خبر خرید امتیاز یک تیم حاضر در لیگ سه برای مهاباد و حضور این تیم با نام موکریان در مرحله دوم لیگ دسته سه فوتبال ایران سبب خوشحالی و ایجاد امیدهای فراوان برای هواداران فوتبال این شهر شد. درهای استادیوم آزادی بار دیگر به روی جوانان عاشق فوتبال و  نام موکریان گشوده شد.مسابقات لیگ دسته سه کشوری شروع شده و موکریان مهاباد دریک گروه ده تیمی قرار گرفت بازی های خانگی این تیم با حضور و حمایت دو تا سه هزار نفر از هواداران این تیم در استادیوم آزادی مهاباد برگزار شد اما تاکنون  و در پایان نیم فصل اول این مسابقات این تیم موفق به کسب برد نشده است.
از نکات جالب در بحث مدیریت تیم فوتبال موکریان انتخاب کادر فنی و مربیان قبل از تعیین مدیرعامل بود که دست اندرکاران تیم علت آن را فرصت کم بین خرید امتیاز تیم با شروع مسابقات اعلام کردند اما این بحث اعتراضات فراوانی بین اهالی فوتبال مهاباد ایجاد کرد که به جای آنکه مدیرعامل کادر فنی را انتخاب کنند این کادر فنی بوده که مدیرعامل را انتخاب کرده است.
از نکات جالب دیگر تیم داری در موکریان مهاباد عدم همراهی سرمربی این تیم در دو بازی خارج از خانه بود که سرانجام و بعد از عدم نتیجه گیری در چند بازی پشت سرهم  منجر به استعفای انور ابراهیم آذر و جایگزینی برادرش امیر به عنوان سرمربی موکریان شد.
در ادامه ناکامی های تیم، خبری مبنی بر اضافه شدن علیرضا رخ چکا به عنوان سرمربی به کادر فنی تیم موکریان منتشر شد. رخ چکا که سابقه حضور در تیم ملی جوانان ایران و سایپای تهران به عنوان بازیکن و چوکای تالش به عنوان سرمربی را در کارنامه خود دارد به مدت دو هفته در مهاباد حضور پیدا کرد و در  دو بازی نیز هدایت تیم موکریان را برعهده داشت  که با عدم نتیجه گیری همراه بود.
امیر ابراهیم آذر که بعد از حضور رخ چکا به عنوان مربی تیم موکریان را همراهی می کرد در گفتگو با یکی از سایت های خبری از عدم توافقات مالی رخ چکا با موکریان مهاباد خبر دادە و اعلام کرده بود که وی دیگر موکریان را همراهی نخواهد کرد.
پس از انتشار این خبر شنیده ها حاکی از استعفای آقای قبادی مدیرعامل تیم بود که وی طی یک تماس تلفنی با پایگاه خبری هاژه استعفای خود را تائید و علت اصلی آن را مشکلات مالی اعلام نمودند. مدیرعامل مستعفی موکریان اعلام داشت پس از استعفای خویش علیرضا رخ چکا نیز که هنوز قراداد نهایی خود را با موکریان امضا نکرده بود اعلام کرد تا مشخص نشدن وضعیت مدیریت تیم حاضر به ادامه همکاری نخواهد بود.
قبادی در مورد مشکلات ریشه ایی مالی که در تیم موکریان مهاباد وجود دارد اظهار داشت که ما برای هر بازی خارج خانه حدود ده میلیون تومان هزینه داشتیم بعد از هربازی استرس تامین هزینه های بعدی همراه ما بود.وی گفت متاسفانه اسپانسر قدرتمندی همراه این تیم نیست و کمکهایی که از طرف دلسوزان شهر  جمع آوری شد صرف خرید امتیاز تیم و یک سری هزینه های ابتدایی شد و توان این عزیزان نیز بیش از این نیست. وی همچنین خودداری پتروشیمی مهاباد از تیم داری و یا کمک به ورزش این شهر را جای تعجب دانست.
وی در توضیح جریان ۲۷ میلیون تومانی که از بدهی صاحب امتیاز قبلی موکریان یعنی شهرداری ارومیه که به فدراسیون فوتبال داشته و اکنون بر دوش موکریان مهاباد افتاده است اظهار داشت که هنگام عقد قرارداد خرید امتیاز شهرداری ارومیه مبلغ بدهی خود را دو میلیون و هفتصد هزار تومان اعلام میکند و طرف مهابادی صحت و سقم میزان بدهی را از فدراسیون استعلام نمی کند به همین دلیل تا حل شدن پرونده قضایی، موکریان مهاباد برای آنکه بتواند بازیکنی جدید خرید کند و یا در ادامه بازی ها حضور داشته باشد باید این هزینه را پرداخت نماید.
در همین رابطه پایگاه خبری هاژه گفتگویی را با علیرضا رخ چکا ترتیب داد که وی در پاسخ به سوال خبرنگار هاژه  در مورد صحت و سقم خبر منتشر شده در یکی از سایت های خبری مبنی بر عدم توافقات مالی  اعلام کرد که چنین چیزی صحت نداشته و تنها پس از استعفای مدیرعامل تیم تصمیم گرفته تا مشخص شدن وضعیت مدیریت قرارداد خود را نهایی نکند.
وی در ادامه به مشکلات مالی فراوانی که موکریان با آن دست و پنجه نرم می کند اشاره کرد و اظهار داشت که ابتدایی ترین امکانات لازم چون کاور،کفش و ... در اختیار بازیکنان قرار ندارد.ضمنا یکی از بندهای قرارداد بنده پرداخت هر چه سریعتر ۳۰ درصد از قرارداهای بازیکنان بود که متاسفانه این مدتی که همراه تیم بودم مسئولان تیم مرتب امروز و فردا میکردند و این وعده عملی نشد.
وی یکی از دلایل عدم نتیجه گیری تیم فوتبال موکریان را جدا از مباحث مالی وضعیت بدنی بازیکنان این تیم عنوان کرد که اصلا در آمادگی کامل نبوده و از دقیقه ۲۰ بازی به بعد بر اثر تحلیل رفتن وضعیت بدنی تمرکز خود را از دست داده و  با داور، بازیکنان حریف و یا بازیکنان خودی  شروع به درگیری تلفظی میکردند.
رخ چکا از دیگر مشکلات تیم را ناهماهنگی و بی نظمی در تیم عنوان می کند و می گوید در همان دو بازی یکی از بازیکنان پا به سن گذاشته تیم از دستورات سرپیچی میکرد که او را از تیم کنار گذاشتم و بعدا متوجه شدم که وی حتی در ارنج  و چیدن ترکیب تیم دخالت می کرده است.
وی در پاسخ به این سوال که احتمال بازگشتش به تیم وجود دارد اعلام کرد در صورتی که شرایط فراهم باشد و مشکلات تیم برطرف شود با کمال میل تمایل دارد که موکریان را همراهی کند.
شایان ذکر است بلافاصله بعد از عدم حضور رخ چکا در کنار تیم بازیکنی که از تیم کنار گذاشته شده بود دوباره به لیست تیم اضافه شده و  که در بازی دوستانه بین تیم بزرگسالان و امید موکریان  حضور داشت،بازیی که بر اثر درگیری بین دو تیم ناتمام ماند.
به نظر می رسد مشکلات اساسی همچون نبود اسپانسر قوی، ناهماهنگی های مدیریتی و عدم آمادگی تیم موکریان  به این زودی ها قابل رفع نبوده بنابراین این بحران حاکم بر تیم ادامه دار خواهد بود و با توجه به اینکه صاحب امتیاز تیم فوتبال موکریان مهاباد اداره ورزش و جوانان مهاباد می باشد به این معنی که تیم خصوصی نبوده و مسئولیت جذب اعتبار و رفع مشکلات آن بر عهده مسئولان اجرایی و مرتبط شهر است در نتیجه می طلبد که به صورت اساسی و ریشه ایی دنبال جذب اسپانسر در مرحله اول و سپس حل معضلات مدیریتی تیم باشند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بایزید ریحانی ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
اگر این تیم .برای مهاباد اومده .چرا عده ی صاحب این تیم هستن .چرا فوتبال مهاباد شده .خانواده گی .یک هفته .پیش به مردم حمله کردنند .سه روز پیش به سرمربی که خودشون اورنند .دیروز به جوانان زیر هیجده ساله این شهر .چه کس پاسخگو است .چرا کس به خودشون حمله نمی کنند .چه کسانی سر مربی و چه کسانی مربی و مدیر حامل .گذاشتن .مدیر این تیم بیست سه است کجا بوده ...چرا کسی.جرات .ندارد این باند وباند بازیو از مهاباد ریشه کن کنند ...
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

۱۳۹۷/۱۲/۱۰
ئاغای قوبادی مه یدانه که ی چول که ئه وهه مو ویستوخواسته ت به تیمیکی وه ک بارساش جی به جی نابی تیمه که ده بیت خویان به ئیران بناسینن ئیسپانسیره که ی به ده یان خویان دین وه منت ده بن که له هه موبواریک داپشتیوانی کوره کانی مهاباد بکه ن ئیوه توزی وه ریگا بخه ن ته یاره که ی له عوده ی خه لکی به ئه مه گی مها باد
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

هیمن ۱۳۹۷/۱۲/۹
پشتوشکی بوتیم داریو.یکیک نی بلی پتروشیمی له ئاووخاکی ئه وشاره به مفتی ده خوا حمایت له تیمی ئه وشاره ناکا ئه وه ش ده گه ریته وه سه ر بی ده سته لاتیو که مته ر خه می پارله مانتاری شاره که مان
0
0
پاسخ به این اظهارنظر

بایزید ریحانی ۱۳۹۷/۱۲/۹
اگر این تیم .برای مهاباد اومده .چرا عده ی صاحب این تیم هستن .چرا فوتبال مهاباد شده .خانواده گی .یک هفته .پیش به مردم حمله کردنند .سه روز پیش به سرمربی که خودشون اورنند .دیروز به جوانان زیر هیجده ساله این شهر .چه کس پاسخگو است .چرا کس به خودشون حمله نمی کنند .چه کسانی سر مربی و چه کسانی مربی و مدیر حامل .گذاشتن .مدیر این تیم بیست سه است کجا بوده ...چرا کسی.جرات .ندارد این باند وباند بازیو از مهاباد ریشه کن کنند ...

نظر خود را براي ما ارسال كنيد