تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۸ اسفند ساعت ۱۸:۵۰ بازدید: 318      نظرات: 0      کد مطلب: 10719

کاشت 6 هزار اصله نهال در مهاباد به مناسبت هفته منابع طبیعی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در جلسه هماهنگی هفته منابع طبیعی این شهرستان از توزیع 55 هزار اصله نهال به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد.

مجید پاتو در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهرستان مهاباد 10 هکتار از زمینهای سطح شهر جنگل‎کاری می‎شود.

وی افزود: 6 هزار اصله نهال در این شهرستان در طول این هفته با شعار" منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی است" در زمینهای سطح شهر و تثبیت آبراهه و جلوگیری از سیل با مشارکت مردم در شهرهای مهاباد، خلیفان و گوک تپه کاشته می‎شود.

پاتو تصریح کرد: از ابتدای سالجاری 5 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرحهای توسعه جنگلکاری و آبخیزداری شهرستان تخصیص داده شده که 2 میلیارد تومان آن برای توسعه جنگل‎های حاشیه سد مهاباد و کوه داشامجید هزینه شده و 3 میلیارد دیگر آن برای اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی هزینه شده است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهاباد در ادامه از کشف و ضبط  90 تن چوب جنگلی قاچاق از ابتدای سالجاری خبر داد و گفت: بیشتر آنها از شهرهای اطراف بارگیری شده و در محورهای مواصلاتی این شهرستان توقیف شده است.

وی اضافه کرد: 25 پلاک رفع تداخلات برای تعیین تکلیف به استان ارجاع شده و پرونده 29 روستا در دست بررسی است، همچنین زمینهای 3 روستا نیز تعیین تکلیف شده و اخذ سند برای 11 هزار هکتار از زمینهای این شهرستان اخذ شده است .

پاتو تصریح کرد:  از ابتدای سالجاری تاکنون 170 هکتار از زمینهای ملی این شهرستان خلع ید شده است و 200 میلیون تومان از محل تبصره 28 ( عوارض و درآمد از محل چرای دام) از دامداران اخذ شده و 15 آبگرمکن خورشیدی نیز در مناطق کوهستانی شهرستان مهاباد به منظور جلوگیری از آسیب رسانی  به منابع طبیعی در این مناطق در بین روستائیان و عشایر توزیع شده است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد