تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۶ اسفند ساعت ۲۲:۲۶ بازدید: 687      نظرات: 1      کد مطلب: 10708

گزارشی از کوله بار پردردسر زندگی مستاجری

عادل معروف زاده


در حالی قصه تکراری افزایش بی حساب و کتاب و کمرشکن اجاره بهای مسکن در نبود قانون و نظارت رخ می دهد که هیچ یک از دستگاه های ذیربط خود را مسئول رسیدگی به این موضوع نمی دانند. علی ای حال این موضوع در صورتی رخ می دهد که برخی، بنگاه های املاک را مقصر افزایش اجاره بهای خانه دانسته و برخی دیگر صاحبان املاک را مقصر این افزایش قیمت ها می دانند که در هر دو طرف قضیه مستاجران در زیر تیغ گرانی کمر خم کرده و گلایه مند هستند.
▫️یادش بخیر روزگاری نه چندان دور مستاجران به خوش نشین معروف بودند اما این روزها به هر دری روی می آورند تا صاحب سقفی هرچند کوچک شوند.
▫️مستاجران با افزایش بی حساب و کتاب رهن و اجاره بهای مسکن کمرشکن هر سال آواره این کوچه آن کوچه برای یافتن چند مترخانه با اجاره بهای نجومی که از عهده پرداخت آن بر نمی آیند، هستند. آن هم اجاره خانەای که برای مالکان شیرین است و برای مستاجران تلخ و زجرآور چرا که بدون استثنا همه باید مبلغ بسیار بالاتری را نسبت به سال قبل به اجاره ماهیانه محل سکونتشان اضافه کنند.
هیچ یک از مسئولان و دولت‌مردان به ‌فکر مسکن مردم نیستند
مردان از گلوی زن و بچەهایشان باید بزنند تا بتوانند پرداخت کرایه خانه را داشته باشند، چرا هیچ یک از مسئولان و دولت‌مردان به ‌فکر معیشت و مسکن مردم نیستند یک ماه برای خانواده های مستاجر خیلی زود سپری و باید اجاره مسکن را پرداخت کنند به گونه ای که هنوز چشم بر هم نزده ماه جدید رسیده و دوباره باید اجاره مسکن که با هزار و یک بدبختی جور می کنند را به حساب صاحبان املاک پرداخت کنند.
 
هیچ نظارتی بر اجاره‌بها خانه‌ها انجام نمی شود
علی رغم صرفه جویی های زیاد درهزینه کرد مخارج خانه باز هم تا پایان ماه هیچ پس‌اندازی نداشتە به گونه ای که برای امرار معاش مابقی روزهای ماه از اطرافیان قرض باید گرفت.
هیچ نظارتی بر اجاره‌بها خانه‌ها صورت نمی گیرد. قیمت هایی که برای اجاره خانه در نظر گرفته می شود متناسب با درآمد مستاجران نیست وقتی هم که به مشاورین املاک اعتراض می کنیم در جواب می گویند قیمت را مالک تعیین می کند زیرا اختیار خانه اش را دارد.
 
این روزها مشکلات اقتصادی و معیشتی بر تمام اقشار جامعه فشار وارد  کرده اما بیشترین ضرر و زیان را افراد بیکار و بی پناهی همچون مستاجران متحمل می شوند به گونه ای که هر سال به دنبال بی انصافی صاحبان املاک شاهد افزایش نجومی و دلبخواهی کرایه خانه ها هستیم.
 
دولت فکری به حال مسکن مردم کند
افزایش کرایه خانه ها خواب از چشم مستاجران زدوده است!!
 ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

asad ۱۳۹۹/۶/۱
کی دیگه ؟ کو ؟ چرا دست دست میکنید همش حرف لابد میخوان سه سال کشش بدن تا راههای فرار قانونی از مالیات رو پیدا کنن و همه خونه ها رو با ۸ برابر قیمت واقعی بفروشن بعد قانونی تصویب کنند ۵ ماه از سال ۹۹ گذشت نه وزیر استعفا داد و نه مشکل مردم و به خصوص مستاجرین حل شد و نه دولت عزم جدی برای حل مشکل داشته و نه مجلس قانونی برای جلوگیری از تورم و افزایش ۴ برابری اجاره تصویب کرد این یعنی که خود دولت مسبب گرانی و تورم هست بانکها پولهای مردم رو گرفتن و با خرید خانه و زمین و ملک و غیره سرمایه گذاری کردند برای جلوگیری از ورشکستگی خودشون ارزش ملک رو تا ۴ برابر به صورت کاذب بردند بالا حالا این وسط قشر ضعیف و متوسط مستاجر اجاره نشین هم بیچاره شدند به خودشون مربوطه ظاهرا دولت هیچ وظیفه ای برای تامین این مهمترین نیاز جامعه نداره و فقط به فکر خودشه تمام مسئولین چند تا خونه دارند خودشون تو املاک سازمانی دولتی که با توجه به پست و مقامشون داده شده ساکن هستند چند تا ویلا و زمین غیره هم دارند فقط به فکر چند برابر کردن ملک و املاک و دارایی های خودشون هستند اصلا درک نمیکنن اجاره نشینی یعنی چه یه مدت پست و مقامی با حقوق نجومی میگیرن و بعد هم پست بهتر اگر تو این هشت سال به جای وزیر مسکن و شهرسازی هیچ کس متولی مسکن نبود نه این حقوق های نجومی داده شده بود و نه اوضاع مسکن به این روز میوفتاد این همه از امکانات دولتی و حقوق و امکانات دولتی استفاده کردن چه گلی به سر مردم و ملت ایران زدن جز اینکه به فکر بساز بفروشی های خودشون و زدوبند های خودشون بودن کاری کردن اصلا یه خونه محض رضای خدا برای مردم ساختن یه زمین دادن به ۱۰ نفر که خودشون بسازند همش حرف و وعده الکی و دروغ عمل هیچی دروغ بسه حداقل انصاف داشته باشید استعفا بدید کار رو به کاردان بسپارید تا برای رضای خدا کاری برای مردم انجام بده کجای دنیا اینجوریه؟؟؟!!!!

نظر خود را براي ما ارسال كنيد