تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۶ اسفند ساعت ۹:۴۵ بازدید: 1314      نظرات: 1      کد مطلب: 10707

دانشجوی مهابادی جایزه بنیاد البرز(معادل نوبل ایرانی) را کسب کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روز 5 اسفند 1397 (مصادف با روز مهندس) همایش ملی پنجاه و ششمین سال اهدا جایزه بنیاد البرز (معادل نوبل ایرانی) در سالن سوره حوزه هنری تهران برگزار گردید و پژوهشگر مهابادی به جایزه این بنیاد دست یافت.

 دکتر امید احمدی دانشجوی سال آخر دکتری تخصصی Ph.D رشته مهندسی شیمی در دانشگاه صنعتی سهند تبریز است که به عنوان پژوهشگر برتر در بین 40 نفر از پژوهشگران علوم مختلف مفتخر به دریافت جایزه بنیاد فرهنگی البرز در رشته شیمی شد.

در این مراسم از ۵۹ نخبه برتر کشور شامل ۵ دانشمند، ۴ مخترع، ۱۰ دانشجوی علوم پزشکی، ۳۰ دانشجوی علوم پایه، انسانی و مهندسی و ۱۰ طلبه علوم دینی با اهدای جوایزی نفیس تجلیل شد.
به گزارش هاژه،  بنياد فرهنگي البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف كمك به اشاعه فرهنگ [علمي] كشور از طريق اعطاي جوایزی به نام "جايزه بنياد البرز" به دانشمندان، پژوهندگان و دانش‌آموختگان برتر ايراني، به همت حسينعلي البرز تاسيس گرديد و از آن سال تاکنون، جوایز با ارزشي را به افراد برگزيده اهدا نموده که این مهم طی سنوات اخیر در قالب همايش هاي ملی و استانی با حضور مسئولين كشوری و مقامات وزارتخانه ها و دانشگاه ها برگزار گردیده است.

 

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران

0
0
پاسخ به این اظهارنظر

ka.na ۱۳۹۸/۵/۲۳
هزاران تبریک به شما دوست عزیز که مایه افتخار شهر ما هستید براتون موفقیت های بیشتر و بیشتری را آرزو میکنم

نظر خود را براي ما ارسال كنيد