تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۵ اسفند ساعت ۱۸:۲۰ بازدید: 782      نظرات: 0      کد مطلب: 10703
رییس آبفای شهری

ارتقای کیفیت آب شرب مهاباد با شروع بکار تصفیه خانه جدید


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیر آب و فاضلاب شهرستان مهاباد در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان از افزایش کیفیت آب شرب مهاباد خبر داد.

محمد معروفی اظهار کرد: با وارد کردن تصفیه خانه جدید مهاباد به شبکه کیفیت آب شرب مهاباد به حدی افزایش یافته که با چند ماه گذشته قابل مقایسه نیست.

وی افزود: اگرچه مدیریت شبکه آب و فاضلاب شهر مهاباد بدلیل اختلاف 185 متری پایین ترین و بالاترین نقطه آن بسیار دشوار است اما مشکلات کمی آب شرب مهاباد بطور کامل رفع شده و مشکلی بدلیل کاهش افت فشار آب در مناطق شهری وجود ندارد.

معروفی با بیان اینکه آب شرب مهاباد درحال حاضر جزو با کیفیت‎ترین آب آشامیدنی در سطح کشور است تصریح کرد: سختی آب شرب مهاباد به 100 رسیده که در شهرستانهای همجوار این میزان به 500 نیز می‎رسد. میزان کلر باقی مانده در آب به کمترین میزان خود رسیده است و وجود دیاتومه در هر 100 سی‎سی از 3300 عدد به 3 کاهش یافته که در نوع خود بینظیر است.

مدیر آب و فاضلاب شهری اضافه کرد: سیستم کلرزنی در تصفیه خانه آب شرب مهاباد حذف شده و در چند روز آینده ایستگاه پمپاژ آب وارد مدار خواهد شد و آب خام مخزن سد مهاباد که پیشتر از تصفیه خانه قدیم به تصفیه خانه جدید انتقال داده می‎شد از برج آبگیر سد بصورت مستقیم به تصفیه‎خانه جدید انتقال می‎یابد.

معروفی در پایان اظهار کرد: در مجموع بیش از 60 میلیارد تومان اعتبار برای احداث تصفیه‎خانه داف مهاباد که اولین و پیشرفته ترین تصفیه خانه کشور می‎باشد هزینه شده است.

کمال نالوسی رییس آبفای روستایی نیز در ادامه از افزایش کیفیت آب روستایی از 92 درصد به 98 درصد خبر داد و گفت: سالانه 20 کیلومتر شبکه آبرسانی اصلاح و توسعه می‎یابد.

وی افزود: تعداد روستاهای تحت پوشش شبکه آبرسانی از 94 روستا به 108 روستا افزایش یافته و تعداد کلر زن‎های دستی به پایین ترین میزان خود رسیده است.

*ساماندهی پسماند عفونی بخش خصوصی در مهاباد*

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد از ساماندهی پسماند عفونی بخش خصوصی در این شهرستان خبر داد.

سامرند مرزنگ در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی اظهار کرد: شرکت دارای مجوز رسمی برای جمع آوری پسماندهای عفونی بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده و در این راستا سایت بیمارستان مهاباد در اختیار وی گذاشته شده است.

وی افزود: تعدادی از دستگاههای این شرکت در بیمارستان مستقر شده و تعداد دیگری از آن در آینده نزدیک مستقر می‎شود. پسماندهای عفونی جمع آوری شده بخش خصوصی نیز در این سایت بی‎خطر می‎شوند.

مرزنگ در ادامه نسبت به افزایش تعداد سگهای بلاصاحب سطح شهر و روستا هشدار داد و گفت: اگرچه موارد حیوان گزیدگی در سطح شهرستان نگران کننده نبوده اما نیازمند اقدام جدی و فوری برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد