تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند ساعت ۲۲:۳۴ بازدید: 965      نظرات: 0      کد مطلب: 10700

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های زنان در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به مناسبت گرامیداشت هفته زن نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‎های زنان به همت امور بانوان فرمانداری مهاباد با همکاری اداره میراث فرهنگی و سازمان فنی و حرفه‌ای در تالار وحدت شهرداری مهاباد برگزار شد.

هاجر پورآذر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: این نمایشگاه در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار برپا شده است.

وی افزود: در 25 غرفه این نمایشگاه صنایع دستی شامل تابلو فرش، قالیبافی، گلیم، وسایل سنتی، بافتنی، عروسک سازی، چرم دوزی، ترشیجات و خشکبار با تخفیف ویژه به فروش می‎رسد.

در ادامه غلامرضا عبده رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهاباد در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 6 نمایشگاه صنایع دستی در این شهرستان برپا شده است.

وی افزود: در عید نوروز امسال نیز نمایشگاه بزرگ صنایع دستی در این شهرستان برپا خواهد شد.

عبده در ادامه از آمادگی این اداره برای تأسیس خانه صنایع دستی در مهاباد در صورت واگذاری زمین خبر داد و گفت: ایجاد این مرکز در توسعه و ارتقای جایگاه صنایع دستی شهرستان موثر خواهد بود. 

سهیلا سرحدی مسئول بخش خواهران سازمان فنی و حرفه ای مهاباد و دبیر این نمایشگاه در ادامه اظهار کرد: برخی از کارآموزان سابق سازمان فنی و حرفه ای نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی افزود: در سازمان فنی و حرفه ای مهاباد هر ساله دوره های آموزش خیاطی، آیینه کاری، تکه دوزی، کامپیوتر و ... برای علاقمندان دایر می‎شود.

به گزارش هاژه، نمایشگاه صنایع دستی بانوان مهابادی تا 10 اسفند ماه هر روز در دو نوبت صبح‌ از ساعت 9 الی 13 و عصر‌ از ساعت 16 الی 22 شب برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد