تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند ساعت ۱۸:۱۹ بازدید: 786      نظرات: 0      کد مطلب: 10699
برای دومین سال پیاپی

مهاباد به عنوان شهر خلاق ایران در زمینه کتاب معرفی شد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، با نظر داوران پنجمین دوره معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران، مهاباد عنوان شهر خلاق ایران در زمینه کتاب را از آن خود کرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در گفتگو با هاژه اظهار کرد: پنجمين دوره جشنواره انتخاب و معرفي پايتخت كتاب ايران در سالن همايش هاي بين المللي كتابخانه ملي ایران برگزار و مهاباد به عنوان شهر خلاق ایران در زمینه کتاب معرفی شد.
قادر مرادی افزود: برای دومین سال متوالی مهاباد در جشنواره پایتخت کتاب ایران توانست در میان پنج شهر خلاق کشور جای بگیرد.
به گزارش هاژه آیین اختتامیه پنجمین دوره معرفی و انتخاب پایتخت کتاب ایران و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب عصر شنبه (چهارم اسفندماه) با حضور اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهوری، سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی برگزار و شهر یزد به‌عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران معرفی شد.
رویداد انتخاب و معرفی «پایتخت کتاب ایران» یکی از چهار برنامه ترویج کتاب و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. پیش از این شهرهای اهواز، نیشابور، بوشهر و کاشان موفق به کسب این عنوان شده بودند.
مهاباد  و ارومیه از استان آذربایجان غربی،  شهرری از استان تهران، خورموج و برازجان از استان بوشهر، دزفول و رامهرمز از استان خوزستان، سبزوار از استان خراسان رضوی، خرم‌آباد  از استان لرستان، خاش از استان سیستان و بلوچستان، رفسنجان، بم، سیرجان از استان کرمان، اسلام‌آباد غرب از  استان کرمانشاه، شیراز و اوز  و صدرا از استان فارس، بابل از استان مازندران، ابرکوه و یزد از استان یزد ۲۰ نامزد این عنوان بودند.
گروه تدوین‌گران طرح پایتخت کتاب متشکل از سید‌رسول نبوی، دکتر خالق جلیل‌نژاد، خانم سونبولی، کمال مولود‌پور، چالاک کرده، ادریس مهرپرور، شه‌ویار گلابی آذر می‌باشد که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد، شهرداری، انجمن‌های ادبی فرهنگی هنری، تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و اداری در این دوره شرکت نموده‌اند.
برگزیدگان و شایستگان تقدیر جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز به شرح زیر معرفی شدند:
برگزیده برگزیده‌ها:
بزنج - بجنورد - خراسان شمالی
برگزیده‌ها:
جایدشت - فیروزآباد - فارس
ارکان - بجنورد - خراسان شمالی
کریشکی - لارستان-فارس
حصار زیرخان - نیشابور - خراسان رضوی
اسفندیار - طبس - خراسان جنوبی
مومن‌آباد - سرخه - سمنان
قراخیل - قائمشهر - مازندران
ابتر - ایرانشهر - سیستان و بلوچستان
دریان - شبستر - آذربایجان شرقی
زاغه - بهار - همدان
شایستگان تقدیر:
ناچیت - بوکان - آذربایجان غربی
خیرآباد جلیل - دوگنبدان - کهکیلویه و بویراحمد
کردخیل - ساری - مازندران
مربچه - رامهرمز - خوزستان
کورک سادات - تنگستان - بوشهر
مشکات - کاشان - اصفهان
زوارم - شیروان - خراسان شمالی
دنگسرک - نکا - مازندران
لاسجرد - سرخه - سمنان
کردکوی - مهریز - یزدارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد