تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند ساعت ۱۷:۱۵ بازدید: 526      نظرات: 0      کد مطلب: 10698

در صحنه تصادفات چگونه کمک کنیم؟


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رحمن احمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد نکاتی که در صحنه تصادفات باید برای کمک به دیگران در نظر گرفت را تشریح کرد.

1.      قبل از حضور در صحنه حادثه ابتدا از ایمن بودن محل مطمئن شوید و خطراتی از قبیل آتش سوزی یا انفجار را مد نظر قرار دهید.

2.      زمانیکه تصادف در نقطه کور مانند پیچ جاده واقع شده یک نفر باید در فاصله مناسب از محل حادثه با علامت دادن (تکان دادن پارچه یا روشن کردن آتش 🔥 در شب) به بقیه رانندگان وجود حادثه را اطلاع داده و از وقوع تصادفات بعدی پیشگیری کند.

3.      ابتدا از وجود مصدوم در صحنه حادثه مطمئن شوید سپس برای امدادخواهی به شماره 115 تماس بگیرید. زیرا تصادفات زیادی هستند که فقط جنبه خسارت به خودرو را دارند و کسی مصدوم نشده است.

4.      در زمان تماس با اورژانس اطلاعاتی در مورد نوع حادثه، تعداد مصدومین و میزان آسیب ها آنها اعلام کنید.

5.      ضمن حفظ آرامش، به سوالات کارشناس اتاق فرمان اورژانس بطور کامل پاسخ دهید و به این نکته توجه داشته باشید که دادن شرح حال درست باعث افزایش سرعت امداد رسانی می شود.

6.      برای دادن آدرس محل حادثه عجله نکنید و چنانچه آدرس محل را نمی دانید از دیگران کمک بخواهید. برای آدرس دادن در جاده ها ابتدا به مسیر حرکت خود اشاره کنید (مثلا اصفهان – تهران) سپس از آخرین تابلوهای جاده ای که در مسیر دیده می شود کمک بگیرد.

7.      چنانچه در صحنه حادثه نیاز به نجات مصدومین باشد (مانند بسته شدن دربهای ماشین یا واژگونی خودرو) این موارد را نیز اطلاع دهید.( وظیفه امداد نجات در شهرها با آتش نشانی 125 و در جاده با هلال احمر112 می باشد)

8.      از جابجا کردن غیر اصولی مصدومین در صحنه حادثه خودداری کنید زیرا احتمال تشدید آسیب در آنها وجود دارد (خصوصا آسیب به سر و ستون فقرات)

9.      تا رسیدن نیروهای امدادی در صورت بلد بودن، علائم حیاتی بیمار را کنترل کنید و اقدامات فوری مانند باز کردن راه هوایی و کنترل خونریزی را انجام دهید.

10. مسیر را برای ورود خودروهای امدادی به محل حادثه باز نگهدارید و از ازدحام در محل حادثه بپرهیزید.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد