تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند ساعت ۱۸:۴۲ بازدید: 601      نظرات: 0      کد مطلب: 10689

امام جمعه مهاباد بر تکریم مقام مادر و برنامه های هفته زن تأکید کرد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، امام جمعه شهرستان مهاباد در دیدار با جمعی از بانوان به مناسبت ولادت دختر پیامبر اکرم حضرت فاطمه(س) برتکریم مقام مادر و زنان در جامعه تأکید کرد.

ماموستا عبدالسلام امامی در این نشست اظهار کرد: مادرانی که خود به مقاطع بالای تحصیلی نرسیده‎اند اندیشمندان و دانشمندان بزرگی در جامعه تربیت کرده‎اند باید مدال شجاعت و افتخار را بر گردن آنان آویخت.

وی افزود: سومین سوره بزرگ قرآن به زنان اختصاص یافته و این هم نشان دهنده جایگاه زنان و تکریم مقام مادران در قرآن است.

دکتر امامی تصریح کرد: خوشبختانه در چند دهه گذشته زنان نیز به مثابه مردان در جامعه پیشرفت کرده اند. راز موفقیت پیامبر اکرم نیز حمایت همسر گرامی ایشان در برابر مشرکان بود.

امام جمعه شهرستان مهاباد در ادامه با اشاره به تأکید پیامبر بزرگ اسلام بر آموزش زنان و دختران اظهار کرد: حمایت از آموزش زنان و دختران علاوه بر برقراری عدالت اجتماعی به پیشرفت در جامعه نیز منجر میشود.

وی افزود: پیامبر اکرم تنها بر دست دو نفر بوسه زده که یکی از آنهاکارگر و دیگری حضرت فاطمه زهرا(س) بوده که همچون مادری دلسوز به پیامبر محبت کرده است.

ایرج شجاعی فرماندار مهاباد هم با اشاره به شخصیت و جایگاه ویژه حضرت حضرت فاطمه (س)، بانوان بزرگ اسلام را اسوه و الگوی بی بدیل برای زنان جامعه اسلامی عنوان کرد.

هاجر پورآذر در گفتگو با خبرنگار هاژه، اظهار کرد: بازدید ازتالاب کانی برازان ، برگزاری جشنواره صنایع دستی ، جشن میلاد کوثر و همچنین برپایی کارگاه های آموزشی و تربیتی ازمهمترین برنامه های گرامیداشت هفته­ زن درمهاباد است.

وی افزود: افتتاح نمایشگاه توانمندیهای بانوان در روز شنبه مورخه 4 اسفندماه و جشن میلاد کوثر در روز دوشنبه مورخه 6 اسفندماه ساعت ۸ شب تالار وحدت مهاباد برگزار خواهد شد.

درپایان این نشست ازتعدادی از بانوان رابط ادارات با اهدای لوح تجلیل شد.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد