تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند ساعت ۲۳:۲۰ بازدید: 1003      نظرات: 0      کد مطلب: 10684

مهاباد مقصد اول گردشگران و مسافران نوروزی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، فرماندار مهاباد در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان گفت: مهاباد با ثبت رکورد جذب گردشگر در سال گذشته و سال جاری مقصد اول مسافران نوروزی در استان آذربایجان غربی بوده است.
ایرج شجاعی اظهار کرد: شهرستان مهاباد با دارا بودن جاذبه های مختلف تاریخی، فرهنگی و گردشگری به اولین مقصد گردشگران و  مسافران نوروزی در استان تبدیل شده به نحوی که سال گذشته از تمامی ظرفیتهای ادارات دیگر نیز برای اسکان مهمانان استفاده شد.
وی با اشاره به گزارشات نیروی انتظامی مبنی بر عدم مشکلات امنیتی و اجتماعی برای مسافران نوروزی در سال97 اظهار کرد: در نوروز 97 بیش از 130 هزار گردشگر به مهاباد سفر کرده اند و بخش از این مسافران در سالهای گذشته نیز مهاباد را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند.
کامبیز شاوله رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان مهاباد نیز در این جلسه اظهار کرد: امسال نیز از 28 اسفند تا 12 فروردین، 157 کلاس در قالب 15 مدرسه، و خانه معلم با 26 اتاق و 126 تخت برای اسکان مسافران نوروزی آماده و در اختیار آنان قرار می گیرد.
وی افزود: در نوروز سال 97 بیش از 30 هزار نفر از مسافران نوروزی توسط این اداره اسکان داده شده اند و آمارهای ثبت شده نشان می‎دهد که 35 درصد مهمانان، گردشگرانی بودند که در سالهای قبل نیز به این شهرستان سفر کرده بودند.
در ادامه غلامرضا عبده رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مهاباد گفت: کمیته های 10 گانه خدمات سفر که مسئولیت هر یک از آنها بر عهده یکی از ادارت است برای خدمات رسانی به مسافرین و گردشگران در نظر گرفته شده است.
وی افزود: این کمیته ها شامل خدمات حمل و نقل ترافیک، خدمات امداد و نجات، خدمات انتظامی و امنیتی، امور شهری و دهیاری ها، برنامه ریزی و آمار، خدمات اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و شکایات، خدمات بهداشتی و سلامت و اطلاع رسانی است.
 
به گزارش هاژه، شهرستان مهاباد 92 اثر تاریخی ثبت شده ملی دارد که سد مهاباد، غار 'سهولان'، تالاب بین المللی 'کانی برازان'، موزه مردم شناسی و حمام میرزا رسول، دخمه سنگی 'فخریگاه'، 'برده کنته' و مسجد جامع از مهم ترین اثرهای تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد