تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند ساعت ۱۷:۲۷ بازدید: 554      نظرات: 0      کد مطلب: 10681

ضرورت تجهیز آتش‎نشانی مهاباد به نردبان هیدرولیکی


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، شهردار مهاباد در جلسه ستاد بحران شهرستان مهاباد تجهیز آتش‎نشانی مهاباد به نردبان الکترونیکی را از مهمترین اولویت‎ها برای مواجهه با بحران اعلام کرد.

کامران علیزاده آذر در این جلسه اظهار کرد: هزینه خریداری نردبان هیدرولیکی برای شهرداری مهاباد بدلیل قیمت بالای آن مقدور نیست.

وی افزود: مهاباد یکی از شهرهای بلند مرتبه در استان است که بشدت نیازمند تجهیز به نردبان هیدرولیکی است و اگر در آینده حادثه‎ای در ساختمانهای بلند مرتبه این شهر روی دهد توان مدیریت و مقابله با آن را نخواهیم داشت.

علیزاده آذر تصریح کرد: به منظور کاهش زمان حضور در محل حوادث ایجاد آشیانه آتش‌نشانی در منطقه فجر مصوب شده و در صورت تأمین اعتبار عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

شهردار مهاباد در ادامه ریزش خاک و سنگ ریزه از دیوارهای ایجاد شده در سطح شهر را یکی از معضلات و مشکلاتی عنوان کرد که در چند سال اخیر افزایش یافته و ساماندهی آنها را به امری اجتناب ناپذیر تبدیل کرده است.

وی افزود: کمربندی پشت قلا( داشامجید) نیز به علت ریزش سنگ ریزه و خاک تا زمان اصلاح و ایمن سازی آن افتتاح نخواهد شد.

کریم عبدالله پوری رییس راهداری و حمل ونقل جاده ای مهابادنیز در ادامه از عدم همکاری برخی از ادارات در مواقع بحرانی انتقاد کرد.

وی افزود: اگرچه در جلسات ستاد بحران تمامی ادارات آمادگی خود را برای مواقع بحرانی اعلام می‎کنند اما در زمان بارش برف سنگین چند روز قبل هیچ یک از ادارات حاضر به در اختیار گذاشتن خودروی 2 دیفراسیل خود به این اداره نبودند.

عبدالله پوری تصریح کرد: ناوگان و تجهیزات اداره راهداری بشدت نیازمند نوسازی است و اعتباری 200 میلیون تومانی که در جریان بازدید مدیرکل ستاد بحران استان از ماشین آلات و ناوگان اداره راهداری مصوب شده بود، علی‎رغم پیگیری‎های مکرر تاکنون اختصاص نیافته و این درحالیست که به هنگام بارش سنگین برف و کولاک تنها پرسنل این اداره با تجهیزات کاملا فرسوده و ناکافی باید بحران را مدیریت کنند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد