تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ اسفند ساعت ۱۶:۲۸ بازدید: 542      نظرات: 0      کد مطلب: 10678

ارتقای سیستم گرمایشی بیمارستان مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، به منظور ارتقای سیستم گرمایشی، بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان مهاباد به 4 دیگ بخار جدید با ارزش 800 میلیون تومان تجهیز شد.

سامرند مرزنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: با بهره برداری از دیگ های بخار جدید بیمارستان در آینده نزدیک مشکل سیستم گرمایشی بیمارستان به طور کامل مرتفع می شود.

وی افزود: به دنبال بازدید دکتر جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت در دی ماه سال 96 از امکانات و اطلاع از مشکلات تاسیساتی بیمارستان و پیگیری های رئیس دانشگاه علوم پزشکی و نماینده شهرستان اعتبارات مورد نیاز برای مرتفع نمودن سیستم تاسیساتی بیمارستان از وزارت متبوع اخذ شد.

مرزنگ تصریح کرد: دستگاه های دیگ بخار فعلی که در بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد فعال هستند مربوط به قبل از انقلاب بوده و ادامه فعالیت این دیگ ها با توجه به استهلاک زیاد و قرار گرفتن در طبقه زیر زمین بیمارستان می توانست مخاطراتی را به وجود آورد. با اعلام احتمال وقوع مخاطرات به مسئولین دانشگاه و پیگیری های انجام گرفته 4 دستگاه دیگ بخار حرارتی  1 و نیم تن بر ساعت جهت تامین سیستم گرمایشی بیمارستان از طریق مناقصه توسط پیمانکار مربوطه خریداری شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد در ادامه اظهار کرد: سیستم گرمایشی فعلی بیمارستان قادر به تامین گرمایش کل مجموعه نبود به همین دلیل تاسیسات بخشهای تازه احداث شده بیمارستان شامل اورژانس و درمانگاه اورژانس، بلوک زایمان، کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی و مرکز غربالگری سرطان به سیستم گرمایشی مستقل از بیمارستان مجهز شدند.

وی در پایان افزود: با سرعت عمل و درایت همکاران واحد های مربوطه با توجه به نوسانات بازار ارز خریداری این دیگ های بخار در اسرع وقت انجام شد و هزینه تمام شده این دیگ های بخار علاوه بر هزینه نصب و راه اندازی بالغ بر 8 میلیارد ریال می باشد.برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد