تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۹:۹ بازدید: 4580      نظرات: 0      کد مطلب: 10668
میدان ملاجامی مهاباد ساماندهی می‎شود

دستور قضایی برای انتقال دستفروشان و دلار فروشان صادر شد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون خدمات شهری شهرداری مهاباد از ساماندهی وضعیت ملاجامی مهاباد خبر داد.

حسن گیته در جلسه علنی شورای شهر و شهرداری مهاباد اظهار کرد: تجمع دلارفروشان و برخی افراد دستفروش در میدان ملاجامی علاوه بر آسیب رساندن به فضای سبز و ابنیه در این میدان باعث ناهمگونی بصری در بخش مرکزی شهر شده است.

وی افزود: با فرا رسیدن عید نوروز ضرورت ساماندهی این میدان اجتناب ناپذیر است و در این راستا دستور قضایی برای این اقدام صادر شده است.

گیته تصریح کرد: چند محل از زمینهای حصار کشی شده شهرداری در مرکز شهر که بلااستفاده مانده برای انتقال آنها درنظر گرفته شده است.

*چشم طمع به حقوق معوقه کارگران شهرداری تمامی ندارد*

عضو شورای شهر مهاباد در این جلسه ضمن انتقاد از عملکرد نظارتی شهرداری مهاباد از کسری حقوق معوقه کارگران فضای سبز شهرداری مهاباد بدون اطلاع رسانی توسط پیمانکار خبر داد.

مصطفی احمدزاده افزود: بخشی از ساعات اضافه کاری کارگران فضای سبز شهرداری مهاباد روی فیش حقوقی آنها درج شده ولی از پرداخت حقوق آن بدون اطلاع اعضای شورای شهر و شهرداری صرف نظر شده است.

احمدزاده تصریح کرد: این اولین باری نیست که به حقوق کارگران شهرداری چشم طمع دوخته میشود و نیازی به اثبات یا عدم اثبات این تخلف وجود ندارد چراکه بسیار واضح است که تخلف صورت گرفته است. بعد از پیگیری های صورت گرفته جواب قانع کننده‎ای دریافت نکردیم، بنابر این دستور داداه شده که مابقی  حقوق کسر شده به همراه حقوق معوقه ماههای دیگر پرداخت و در فیش حقوقی کارگران نیز درج شود.

سید عباس حسینی نایب رییس شورای شهر مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه، با انتقاد برخی کارگران مبنی بر درج اضافه کاری در فیش حقوقی و عدم پرداخت آن از سوی پیمانکار مراتب در دستور کار شورای شهر قرار گرفت.

وی افزود: برای حصول اطمینان بیشتر اسناد پرداخت حقوق ماههای گذشته نیز بررسی گردید و نهایتا بررسی‌ها نشان داد این کار تنها در یکی از ماههای سال 96 روی داده، لذا دستور پرداخت آن صادر شده و پیمانکار موظف شده در اولین پرداختی‎های خود آن را لحاظ کند.

حسینی در خصوص اخراج تعدادی کارگران خدمات شهری شهرداری نیز اظهار کرد: با پیگیری‎های صورت گرفته تنها 4 نفر از آنها بر سر کار خود بازنگشته اند که در آینده ای نزدیک جایگزین بازنشستگان در این بخش میشوند.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد