تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۷:۲۵ بازدید: 606      نظرات: 0      کد مطلب: 10663
درخواست از فرماندار برای جذب اعتبار

حمایت شورای شهر از طرح مشارکتی شهرداری و انجمن ژی برای حل معضل سگهای بی سرپرست مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، اعضای شورای اسلامی شهر مهاباد ضمن حمایت از طرح مشارکتی یکی از سازمانهای مردم نهاد با شهرداری جهت حل معضل سگهای بی سرپرست، خواستار تخصیص ردیف بودجه و جذب اعتبارات شهرستان از سوی فرمانداری و فعال شدن کارگروه تخصصی ساماندهی سگهای بی سرپرست شدند.

حامد حیدری رییس شورای شهر مهاباد در جلسه علنی اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع و چند جانبه بودن حل معضل سگهای سطح شهر از نظر بهداشتی، اجتماعی و... مسئولان شهرستان نیز باید شهرداری را در این زمینه یاری دهند.

وی افزود: در بسیاری از شهرهای دیگر کشور ردیف بودجه از محل اعتبارات شهرستان برای حل این مشکل اختصاص داده میشود.

مصطفی احمدزاده عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به پیشنهادهای ارزنده گروه حامی حقوق حیوانات و پذیرش مسئولیت نظارت بر اجرای این طرح بدون هیچ چشم داشتی زمینه را برای حل همیشگی این مشکلات فراهم کرده است.

وی افزود: تلاش چندین ماهه این سازمان مردم نهاد برای حل معضل حیوانات سطح شهر و جدیت آنها در تهیه طرح جامع ساماندهی سگهای بی سرپرست نشان تعهد اخلاقی و کاری انجمن است و با توجه به پذیرش مسئولیت نظارت صفر تا 100 این طرح از برآورد هزینه تا شیوه مدیریت و معالجه سگها از سوی انجمن موجی از خوشبینی به این طرح را در بین اعضای شورا ایجاد کرده چراکه اقدام داوطلبانه بسیار کارآمدتر از اقدامات عادی و جاری است.

احمدزاده با اشاره به پناهگاه موقت سگهای بلاصاحب شهرستان اظهار کرد: درحال حاضر 60 قلاده در این سایت نگهداری می‎شود و شهرداری نیز مداخلات عمرانی در آن انجام داده اما برای حل کامل مشکل کافی نیست.

وی با استقبال از پیشنهادات مطرح شده از سوی انجمن حامی حیوانات مبنی بر کسب درآمد از محل مغفولات شهرداری افزود: اگر این پیشنهادات که بسیار منطقی هستند اجرا شوند شاهد ریشه کن شدن این مشکل در سطح شهر خواهیم بود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر مهاباد در پایان از فرمانداری شهرستان خواست در تقسیم بودجه شورای شهرستان به تأثیر از شورای برنامه ریزی بوکان که بنا به اظهارات فرماندار بوکان 400 میلیون تومان برای ساماندهی سگهای بی سرپرست تخصیص داده شده، با توجه به وضعیت حاد شهرداری و وضعیت بغرنج این حیوانات از بودجه ‎های دولتی رقمی چشمگیر به این امر تخصیص داده شود.

جهانجویی و نمشیری در تشریح این طرح اظهار کردند: این طرح با برآورد هزینه 390 میلون تومان در زمینی با زیربنای 5 هزار متر و چند هکتار محوطه روباز احداث می‎شود. محل تأمین بودجه این طرح نیز از محل زمین‎های بدون استفاده شهرداری با ایجاد پارکینگ و همچنین افزایش پارکبان، عواید ناشی از تفکیک از مبدأ زباله و کمکهای مردمی صورت می‎گیرد ولی اگر تزریق بودجه صورت گیرد اجرای آن با سرعت بیشتری صورت می‎گیرد.

جهانجویی افزود: شهرداری تهران 6 میلیارد تومان برای احداث ابنیه و روزانه 30 میلیون تومان برای مدیریت این سایت هزینه می‎کند. در طرح تهیه شده برای شهرداری ماهیانه 15 میلیون تومان هزینه مدیریت و عقیم سازی پیش بینی شده است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد