تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن ساعت ۱۶:۰ بازدید: 554      نظرات: 0      کد مطلب: 10662

بازدید سرزده فرماندار و اعضای ستاد تنظیم بازار از میدان میوه و تره‎بار مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، درپی گزارشات مردمی مبنی بر گران‎فروشی و اختلاف قیمت محصولات در سطح شهر فرماندار مهاباد و ستاد تنظیم بازار شهرستان مهاباد بصورت سرزده از میدان میوه و تره‌بار شهرستان مهاباد بازدید کردند.

ایرج شجاعی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: با توجه به گزارشات مردمی مبنی بر نوسانات قیمت کالاها بخصوص میوه و صیفی جات در بازار، بازدید سرزده از میدان تره‌بار به منظور بررسی فاکتور خرید محصولات در دستور کار مسئولان مهاباد قرار گرفت.

وی افزود: نبود فاکتور خرید در معاملات و وجود دلالانی که محصولات کشاورزی را از تولید کننده با قیمت نازل برای صادرات و احتکار خریداری می‎کنند از عمده‎ترین دلایل افزایش قیمت میوه و سایر محصولات دیگر همچون سیب زمینی، گوجه، پیاز و ... در منطقه و سطح شهرستان است.

شجاعی تصریح کرد: مکانیزم معاملات عمده فروشان میوه و محصولات کشاورزی در میدان تره‎بار شهرستان مهاباد بر پایه کمیسیون و عدم صدور فاکتور استوار است و همین امر باعث اختلاف قیمت 50 درصدی بین میدان میوه و تره‌بار و مغازه های خرده فروشی در سطح شهر می‎شود و متأسفانه مشخص نیست که محصولات با چه قیمتی خریداری می‎شود، لذا این وضعیت راه را برای گران فروشی و اختلاف قیمت در بازار هموار می‎کند.

فرماندار مهاباد اضافه کرد: اگرچه نمی‌توان تنها مراکز عمده فروشی و یا تمامی مغازه داران خرده فروش را مقصر دانست اما با ورود دادستانی و تعزیرات برای کنترل قیمت محصولات، اقدامات جدی برای کنترل قیمت‌ها صورت خواهد گرفت و با متخلفین بصورت جدی برخورد می‎شود.

وی تأکید کرد: از این پس نیز تمامی محصولات و یا معاملات در میدان میوه و تره‌بار باید با فاکتور مشخص صورت گیرد و از تعیین نرخ محصولات توسط اشخاص جلوگیری شود.

شجاعی با انتقاد از اختلاف قیمت‌ها در سطح شهر اظهار کرد: اگرچه برای شانه خالی کردن از مسئولیت بر درجه بندی میوه‌جات اکتفا می‎شود اما واقعیت چیز دیگریست و قیمت یک میوه درجه یک در مناطق مختلف از جمله مرکز شهر و سایر مناطق دیگر چند هزار تومان اختلاف دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز مقدمات عرضه تضمینی کالاها و میوه تنظیم بازار فراهم شده است و تمامی خریدهای میوه و سایر کالاها صورت گرفته و دولت برای تعدیل قیمت‌های بازار نیز به کشاورزان و تولید کنندگان یارانه پرداخت می‎کند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد