تاريخ: ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۶:۳۴ بازدید: 662      نظرات: 0      کد مطلب: 10659

سودجویان 2 هزار اصله درخت بلوط را قطع کردند


 به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گتفت: سودجویان حدود 2 هزار اصله از درختان جنگل روستاهای نی و وله ژیر این شهرستان را قطع کردند.
شاهرخ محمودی روز شنبه اظهار داشت: در پی گزارشات انجمن های مردمی، طبیعت دوستان و گشت زنی نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان از جنگل روستاهای نی و وله ژیر قطع 2 هزار اصله درخت مشاهده و تایید شده است.
وی با اشاره به اینکه این درختان از گونه بلوط بود که به قصد فروش چوب آلات و تصرف زمین، قطع گردیده است، اضافه کرد: این جنگل ها در آستانه کلیماکس قرار داشت و جز جنگل های دانه زاد محسوب می شود که در حوزه زاگرس دارای ارزش و اهمیت بسزایی است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان افزود: با توجه به حساس بودن موضوع با هماهنگی دادستانی و مقامات ذیصلاح مقطوعات جنگلی به محوطه اداره منابع طبیعی حمل شدند.
محمودی گفت: متخلفان در روزهای آینده شناسایی و به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی، معرفی می شوند.
وی افزود: ماموران این اداره چند روز قبل در جریان گشت در روستای انجیران بخش خاومیرآباد تعداد 15 کوره زغال گیری شناسایی کردند و پس از تخریب کوره ها، حدود 2 تن زغال، 20 تن مقطوعات جنگلی کشف و پس از آن ادوات جرم بوسیله چهار دستگاه خودرو در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان منتقل کردند.
منبع: ایرناارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد