تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۱:۹ بازدید: 392      نظرات: 0      کد مطلب: 10648
با محوریت برنامەریزی برای تخصیص اعتبارات بودجه سال

کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مهاباد تشکیل جلسه داد


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز سه شنبه 23 بهمن ماه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مهاباد با محوریت برنامەریزی برای تخصیص اعتبارات بودجه سال 98 و همچنین طرح‌های پیشنهادی تشکیل جلسه داد.
مصطفی احمدزاده مسئول کمیسیون ضمن اشاره به محقق نشدن بودجه پیش بینی شده برای سال 97 گفت: با توجه به اینکه امسال با بحران پرداخت حقوق و کاهش درآمدهای شهرداری مواجه بودیم فعالیت شورا و شهرداری در حوزه فرهنگی چندان چشمگیر نبود و بیشتر تمرکز در حوزه عمرانی بود، لذا تدابیری اندیشیده شده تا در سال 98 در حوزه فرهنگی اجتماعی و ورزشی اقدامات و گامهای مثبتی برداریم.
در ادامه سخنگوی شورای شهر بودجه پیش بینی شده برای سال 97 را 51 میلیارد تومان اعلام کرد که از این میزان 32 میلیارد تومان جهت صرف پرداخت حقوق کارکنان و کسورات قانونی، 10 میلیارد جهت فعالیت‌های عمرانی و حدود 9 میلیارد نیز جهت تامین هزینه‌های جاری و سایر امور در نظر گرفته شده است.
ابراهیم کریمی افزود: تاکنون بودجه سال 97 طبق پیش بینی تحقق پیدا نکرده و رقم تحققی کمتر از 30 میلیارد تومان است و پیش بینی ما این است این میزان تا پایان سال به 35 میلیارد تومان برسد، لذا هرگونه تصمیم گیری برای بودجه 98 منوط به این است که بودجه تحقق یافته دو سال گذشته را مورد بررسی و کنکاش قرار دهیم.
سخنگوی شورای شهر مهاباد تصریح کرد در سال 98 کارهای عمرانی به استثنای ایمن سازی ها، اصلاح تقاط، آب های سطحی و... کاهش خواهد یافت در مقابل تلاش ما این خواهد بود لطمه‌ای به بودجه فرهنگی وارد نشود.
در ادامه هر کدام از حضار جلسه در خصوص مسائل فرهنگی هنری به ارائه نظر پرداختند و در خصوص توجه شهرداری و شورای شهر به ایجاد سایت موزه، رعایت و تعیین حریم اماکن باستانی و تاریخی، انتقال کتابخانه مجتمع فرهنگی هنری، بازسازی سینما، ایجاد نگارخانه و ساختمان پلاتو و... پیشنهاداتی را به صورت شفاهی و مکتوب مطرح نمودند.
در این جلسه شورش ماملی ضمن انتقاد از نابسامانی مالی در بدنه شهرداری مهاباد گفت: آشفتگی و نابسامانی مالی چنان بر شهرداری سایه افکنده که عملکرد آن را در این حوزه ها با چالش مواجه کرده و حتی در برگزاری جلسات کمیسیون فرهنگی نیز مکانیزم درستی تعریف نشده است.
طاهر جنگی  پیشنهاد نمود هر کدام از 5 قرائت خانه شهرداری مهاباد به نام شخصیت های فاخر فرهنگی هنری نامگذاری گردد.
در پایان احمدزاده ضمن جمع بندی جلسه اظهار کرد: نقاط ضعف و مورد انتقاد جهت اصلاح مورد توجه جدی قرار می گیرد، رقم مصوبات بخش فرهنگی در سال 97 و همچنین رقم پرداخت شده به اطلاع اعضای کمیسیون خواهد رسید و در سال 98 نیز فعالیت حوزه فرهنگی و پرداخت بودجه قانونی آن تضمین خواهد شد.
حیدری رئیس شورای شهر مهاباد در پایان جلسه همفکری و همکاری اصحاب فرهنگ و هنر را لازمه تصویب بودجه فرهنگی سال 98 دانست و گفت: دغدغه مسایل فرهنگی از الویتهای شورای اسلامی شهر است و امیدوارم در سال آینده بتوانیم اقدامات چشمگیری در این حوزه به انجام رسانیم.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد