تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۹:۴ بازدید: 500      نظرات: 0      کد مطلب: 10632

افتتاح 2 پروژه راه روستایی و آسفالت معابر روستای قزلقوپی در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، در نهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان مهاباد 3 پروژه شاخص آسفالت راه روستایی و آسفالت معابر و مقاوم سازی مساکن روستایی افتتاح و به بهره برداری رسید.

کریم عبدالله پوری مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای مهاباد در این مراسم اظهار کرد: افتتاح آسفالت راه روستای قزلقوپی به نیابت از 7 پروژه روکش آسفالت و بازسازی و ترمیم پل روستایی در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری میرسد.

وی افزود: از ابتدای سالجاری روکش آسفالت راه روستایی قزلقوپی به طول 4 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 568 میلیون تومان از محل اعتبار طرح‎های ملی، روکش آسفالت روستای حاجی خوش به طول 1 هزار 200 متر با اعتبار 300 میلیون تومان و روکش آسفالت روستای حمزه آباد به طول 5 کیلومتر با اعتبار بالغ بر 1 میلیارد تومان انجام شده است.

عبدالله پوری تصریح کرد: روکش آسفالت روستای برده‎رشان به طول 2 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 250 میلیون تومان، روکش آسفالت روستای خورخوره به طول 2 هزار و 500 متر با اعتبار 568 میلیون تومان، بازسازی و ترمیم پل روستای کلتپه با اعتباری بالغ بر 50 میلیون تومان و بازسازی و ترمیم دهانه پل روستای خورخوره با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی انجام شده است.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای مهاباد مجموع اعتبارات صرف شده برای پروژه‎های انجام شده در سطح شهرستان را 2 میلیارد و 850 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: کارکنان این اداره علاوه بر عملیات راهداری بصوت شبانه روزی در فصل زمستان برای حفظ جان مسافرین تلاش می‎کنند.

*آسفالت معابر روستایی و مقاوم سازی منازل روستای قزلقوپی در برابر زلزله*

همزمان در نهمین روز از ایام مبارک دهه فجر و حضور مسئولان در روستای قزلقوپی پروژه های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.

حنیف سلامت رییس بنیاد مسکن شهرستان مهاباد در آئین افتتاح این پروژه‎ها اظهار کرد: 22 هزار و 300 متر مربع آسفالت معابر روستای قزلقوپی با همکاری دهیاری این روستا، اعتباری بالغ بر 342 میلیون از محل اعتبارات قیر رایگان بنیاد مسکن و 450 میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری صرف جدولگذاری، عملیات زیرسازی شده است.

وی افزود: بصورت همزمان یک واحد روستایی به نیابت از 50 واحد مسکونی مقاوم سازی شده در این روستا افتتاح و به بهره برداری می‎رسد.

وی افزود: کل اعتبارات هزینه شده در بخش مسکن روستایی به 900 میلیون تومان می‎رسد که برای هر واحد 18  الی 20 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

سلامت تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 920 واحد روستایی با تسهیلات 23 میلیارد تومان مقاوم سازی شده است.

جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی نیز در آئین این افتتاحیه اظهار کرد: از ابتدای سالجاری بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار برای گازرسانی به روستاهای شهرستان مهاباد تخصیص داده شده است.

وی افزود: دو پروژه کلنگ زنی آبرسانی مجتمع 141 واحدی با اعتبار 120 میلیارد تومان و افتتاح تصفیهخانه آب شرب مهاباد با اعتبار بیش از 70 میلیارد تومان جزو پروژه‎های شاخص این شهرستان است.

محمودزاده تصریح کرد: 120 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‎های آبیاری مدرن در دشت شهرویران مهاباد تخصیص داده شده و نزدیک به 6 هزار هکتار از اراضی پایاب پایین دست سد مهاباد به آبیاری تجمیعی و مدرن تبدیل می‎شوند و نزدیک به 15 میلیارد تومان اعتبار برای زهکشی و پاکسازی کانال‎ها هزینه صرف شده است. نزدیک به 8 هزار تن قیر رایگان برای اجرای پروژه‎های آسفالت معابر روستایی شهرستان تخصیص داده شده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه‎های شاخص بخش شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد اظهار کرد: مراحل آزمایشگاهی، طراحی سازه و کلیه مجوزهای احداث بیمارستان تخصصی 350 تختخوابی و بیمارستان 96 تختخوابی تأمین اجتماعی در مهاباد پایان یافته و درحال پیمان سپاری است و دربودجه سال آینده ردیفی به آن اختصاص یافته است.

وی در پایان اظهار کرد: جایگاه شهرستان مهاباد در بخش ورزش نیز از رتبه 14 استانی به رتبه دوم ارتقا یافته و تحولی در زیرساختهای این شهرستان صورت گرفته است.


ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد