تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ بهمن ساعت ۱۷:۴۱ بازدید: 876      نظرات: 0      کد مطلب: 10613
کلنگ زنی مجموعه ورزشی کامیار

33 هزار متر مربع به سرانه ورزشی شهرستان مهاباد اضافه می‎شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، با حضور مسئولان استانی و شهرستان مجموعه ورزشی کامیار مهاباد کلنگ زنی شد.

قرنی مصطفی پور رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: مجموعه ورزشی کامیار در زمینی به مساحت  2 هکتار در قالب 4 سالن سقف بلند سرپوشیده با سرمایه گذاری بخش خصوصی با اعتباری نزدیک به 10 میلیارد تومان احداث خواهد شد.

وی افزود: این مجموعه ورزشی شامل سالن سرپوشیده زمین چمن مصنوعی به مساحت 1 هزار و 500 متر بصورت سازه فضایی، 2 سالن سرپوشیده چند منظوره سقف بلند به مساحت 3 هزار متر مربع بصورت سازه فضایی، سالن سرپوشیده پیست اسکیت به مساحت 1 هزار متر مربع و میدان فوتبال روباز چمن مصنوعی به مساحت 1 هزار متر مربع خواهد بود و در آینده نیز واحدهای اقامتی، تفریحی، خدماتی و ورزشی دیگر نیز به آن اضافه می‎شود.

 رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان در ادامه از اضافه شدن 33 هزار متر مربع فضا به سرانه ورزشی شهرستان در سال 98 خبر داد و گفت: تا سال 1396 سرانه ورزشی سالن‎های سرپوشیده به ازای هر نفر 6 سانتیمتر مربع و سرانه فضای ورزشی روباز به ازای هر نفر 43 سانتیمتر بود و مهاباد در رتبه 14 استانی از نظر فضای ورزشی و زیرساختها قرار داشت.

وی افزود: در سال 97 شاهد تحولی در زیرساختهای ورزشی شهرستان بودیم و جایگاه شهرستان از رتبه 14 به رتبه دوم استان بعد از ارومیه ارتقا یافته است. سرانه ورزشی شهرستان در بخش دولتی به مساحت 15 هزار متر مربع  با اجرای 7 پروژه شامل نوسازی استادیوم ورزشگاه آزادی، احداث سالن تیراندازی، استادیوم گوک تپه، سالن ورزشی خلیفان، زمین چمن مصنوعی روباز با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان و 18 هزار متر مربع فضای ورزشی پروژه‎های بخش خصوصی شامل سالن طبقاتی حیدر بنگینی، سالن سقف بلند منعم قاضی و سالن ورزشی خالق سیدی در روستای قزلقوپی و احداث 9 چمن ورزشی روباز افزایش خواهد یافت و در مجموع 33 هزار متر مربع فضای ورزشی به سرانه شهرستان اضافه خواهد شد.

مصطفی پور تصریح کرد: ایجاد چند سالن‎ ورزشی و زمین چمن مصنوعی توسط دانشگاههای شهرستان و ‎ادارات نیز درحال انجام است که بیشتر آنها در سال 98 اتمام و به بهره برداری می‎رسند. شهرستان مهاباد در حال حاضر دارای 30 ملی پوش، 8 تیم لیگ کشوری است و نیازمند توجه بیشتر مسئولان به این بخش می‎باشد.

وی در ادامه با اشاره با پایان عملیات نوسازی استادیوم آزادی در فاز اول اظهار کرد: افتتاح آن همزمان با اتمام فاز 2 با اعتبار بالغ بر 20 میلیارد تومان خواهد بود. همچنین پیشرفت فیزیکی ورزشگاه گوک تپه به 95 درصد رسیده و عملیات عمرانی تنها در فنس کشی و سکوی تماشاگران درجریان است که از ماه بعد آماده بهره برداری خواهد بود.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان با اشاره به اهمیت ورود بخش خصوصی به ورزش برای استعداد یابی، نخبه پروری و هدایت تیم‏های ورزشی اظهار کرد: سالن طبقاتی برای اولین بار در شهرستان در منطقه پشت تپ توسط سرمایه گذار بخش خصوصی احداث می‎شود و چندین پروژه دیگر نیز توسط بخش خصوصی در مناطق مختلف شهر و روستا درحال احداث هستند که همگی نومید سالی خوش یمن برای ورزش مهاباد است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد