تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن ساعت ۲۱:۱۰ بازدید: 319      نظرات: 0      کد مطلب: 10589

مصرف آب آلوده 56 نفر را در دیواندره راهی بیمارستان کرد


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه، فرماندار دیواندره گفت: برخی از اهالی روستای زاغه علیا در این شهرستان به دلیل مسمومیت راهی بیمارستان شدند.
جعفر توان عصر یکشنبه اظهار داشت: ساعت 23 جمعه 12 بهمن ماه جاری، 15 نفر از اهالی این روستای دچار مسمومیت شده و به مرکز درمانی مراجعه کرده و به صورت سرپایی مداوا شدند.
وی با اشاره به اینکه احتمال می رود علت مسمویت این افراد آلودگی آب آشامیدنی باشد، افزود: تاکنون 56 نفر از مردم این روستا به بیمارستان مراجعه کرده و تحت درمان قرار گرفته اند. 
وی تاکید کرد: شایعه مسموم شدن 400 نفر از اهالی این روستا که در فضای مجازی منتشر شده  صحت ندارد.
فرماندار دیواندره یادآور شد: از 56 نفر مراجعه کننده به غیر از هشت نفر همگی از بیمارستان مرخص شده و یک مادر باردار هم برای مراقبت بیشتر همچنان تحت درمان است. 
توان اظهار داشت: در این مدت یک زن 68 ساله از اهالی این روستا به دلیل بیماری قلبی جان خود را از دست داده که برخی در فضای مجازی شایعه جانباختن او را به مصرف آب آلوده روستا نسبت داده اند که با توجه به گزارشات پزشکی این موضوع تکذیب می شود.
توان با بیان اینکه دستگاه های متولی نسبت به انجام آزمایشات و بررسی علت آلودگی آب اقدام کرده اند؛ اضافه کرد: از جمعه شب به منظور تامین سلامت مردم نسبت به تامین آب شرب روستا به صورت سیار اقدام کرده و این روند تا رفع مشکل آب بدون هیچ وقفه ای ادامه دارد.
وی افزود: برخی افراد با استفاده از این موضوع بدنبال ایجاد شایعات و تشویش اذهان عمومی هستند که از مردم درخواست می شود اخبار مربوط به این موضوع را از طریق رسانه های معتبر و رسمی پیگیری کنند.
مدیر شبکه بهداشت دیواندره هم گفت: در بررسی های اولیه علت آلوده بوده آب بارش باران و سرریز شدن آب آلوده به منبع آب اعلام شده است. 
محمد شاه ویسی فزود: آب شرب روستا قابل مصرف نیست و اکنون با تانکر به این روستا آبرسانی می شود.
وی اظهار داشت: منشا این حادثه توسط کارشناسان بهداشت محیط در دست بررسی ایت و موارد کنترل شده و هیچ مورد جدیدی از مسمومیت اهالی گزارش نشده است.
روستای زاغه علیای در 25 کیلومتری دیواندره واقع شده است و دارای 500 نفر سکنه است.
منبع: ایرنا


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد