تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۸:۸ بازدید: 400      نظرات: 0      کد مطلب: 10587
افتتاح خانه بهداشت کله‎کاوی

صرف 30 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ابنیه و تجهیزات مراکز درمانی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در آیین افتتاح خانه بهداشت کله‎کاوی از صرف 10 میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان مهاباد خبر داد.

سامرند مرزنگ در مراسم افتتاح خانه بهداشت روستای کله‎کاوی اظهار کرد: این مرکز درمانی بهداشتی با متراژ 105 متر با اعتباری بالغ بر 120 میلیون تومان ساخته شده و امروز به مناسبت ایام مبارک دهه فجر افتتاح می‎شود.

وی افزود: این مرکز به 620 نفر از اهالی روستای کله‎کاوی و دو روستای قمر نزدیک به کله‎کاوی سرویس دهی وخدمات بهداشتی ارائه می‎دهد.

مرزنگ تصریح کرد: بهورزان در این روستا خدمات پزشکی، کنترل بیماریهای واگیر دار، خدمات مشاوره‎ای مامایی، واکسیناسیون را ارائه می‎دهند و هر 15 روز یکبار پزشک منطقه برای معاینات پزشکی در این روستا حضور خواهد یافت.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در ادامه از تخصیص 30 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ابنیه و تجهیز مراکز درمانی در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: از ابتدای سالجاری نزدیک به 20 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ابنیه و 10 میلیارد تومان دیگر برای تجهیز مراکز درمانی شهرستان مهاباد اختصاص یافته است.

سامرند مرزنگ افزود: ابنیه‎های احداث شده در شهرستان احداث اورژانس، درمانگاه تخصصی، مرکز تشخیص سرطان، احداث خانه های بهداشت در روستاها، مرکز جامع سلامت محسن شافعی  و مرکز فرهنگیان و احداث 2 پایگاههای بهداشتی را شامل می‎شود که تحولی را در زیرساختهای این شهرستان ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: در راستای تجهیز مراکز درمانی به دستگاههای تصویر برداری امسال سی‎تی‎اسکن دوم بیمارستان امام خمینی(ره) به زودی راه‎اندازی خواهد شد، همچنین 2 دستگاه بیهوشی، 2 دستگاه ماموگرافی، 2 دستگاه رادیولوژی دیجیتال، 2 دستگاه سونوگرافی و 1 دستگاه کلونو آندوسکوپی و 1 دستگاه کاردیوگرافی با اعتبار بالغ بر 10 میلیارد تومان در این شهرستان هزینه شده است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد