تاريخ: ۱۳۹۷ جمعه ۱۲ بهمن ساعت ۱۲:۲۶ بازدید: 367      نظرات: 0      کد مطلب: 10571

امسال در دهه فجر 18 طرح در روستاهای بخش خلیفان مهاباد افتتاح و کلنگ زنی می‎شود


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، بخشدار بخش خلیفان مهاباد از افتتاح و کلنگ زنی 18 طرح با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان در روستاهای بخش خلیفان این شهرستان خبر داد.

علی بیژن فر در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: آسفالت دو محور روستایی به طول 11 کیلومتر و ادامه پروژه گازرسانی از روستای کیتکه به کاولان و پل‎های روستای کانی سیو و وزنتاش در دهه فجر امسال افتتاح و به بهره برداری می‎رسد.

وی افزود: افتتاح خانه روستایی کله کاوی، دو واحد بوم گردی، آبرسانی به روستای گنه‎دار و احداث دیوار ساحلی روستاهای بینگوین و خره‌جو نیز جزوه پروژه هایی خدماتی و عمرانی بخش خلیفان هستند که در دهه فجر امسال به بهره برداری می‎رسند.

بیژن فر تصریح کرد: در دهه فجر امسال 3 طرح خدمات شهری خلیفان و آبرسانی به روستای عبداله کرده نیز کلنگ زنی می‎شود. از ابتدای سالجاری تاکنون جدول کشی و احداث دیوار ساحلی برای روستاهای شارزور، مرانه، سولغه، سیلم و قویطل توسط دهیاریهای صورت گرفته است.

بخشدار بخش خلیفان مهاباد در ادامه از کلنگ زنی پروژه شاخص آبرسانی روستایی مجتمع 141 واحدی در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: با اتمام این طرح مشکل کمآبی در روستاهای این بخش کاملا رفع می‎شود و روستائیان می‎توانند از آب شرب تصفیه شده استفاده نمایند.

وی در پایان اظهار کرد: بدلیل خشکسالی‎ در فصل تابستان بیشتر روستاهای بخش خلیفان با مشکل کم‎آبی دست و پنجه نرم می‎کنند و برخورداری از آب سالم و پایدار لوله کشی از خواسته‎های اولویت دار این روستائیان است.
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد