تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن ساعت ۲۱:۲۵ بازدید: 587      نظرات: 0      کد مطلب: 10568

ایجاد 2 ناحیه صنعتی در مهاباد / توسعه شهرک صنعتی در اولویت قرار دارد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی استان و عضو هیئت مدیره  خانه صنعت استان آذربایجان غربی گفت: اولویت اول شرکت شهرک های صنعتی استان به توسعه زمین صنعتی و جذب سرمایه‎گذار اختصاص دارد.
علی عبدلی در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: امسال 3 سرمایه گذار خارجی در شهرک‎های صنعتی استان سرمایه گذاری کرده‎اند و زمینه سرمایه گذاری در شهرک‎های صنعتی برای دو سرمایه گذار دیگر نیز فراهم شده است.
وی افزود: علی‎رغم تحریم‎ها و رکود در کشور شاهد افزایش سرمایه گذاری‎ها در استان آذربایجان غربی  و قرارگیری این استان در لیست مراکز صنعتی کشور هستیم. 
عبدلی تصریح کرد: شرکت دوهلر آلمان با 100 درصد سهام در ارومیه و چینی‎ها برای فراوری شمش طلا در خوی سرمایه‎گذاری کرده‎اند که در مدت کوتاه 2 ماهه سوله خود را به اتمام رسانده‎اند، همچنین سرمایه گذار سوئدی برای ایجاد مراکز رفاهی و خدماتی در شهرک خوی درحال استقرار و ساخت و ساز است. در جنوب استان نیز سرمایه گذاران عراقی و خارجی اعلام آمادگی کرده‎اند و مقدمات آن درحال انجام است.
وی اضافه کرد: ظرفیت‎ها و پتانسیل‎های خوبی ازجمله موقعیت جغرافیایی و ارتباطی بین‎المللی برای توسعه صنعت و تجارت در آذربایجان غربی وجود دارد که با تغییر رویکرد مدیریتی ایجاد شده به اهداف تعیین شده خواهیم رسید.
مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی استان در ادامه اظهار کرد: توسعه زمین صنعتی در مهاباد نیز برای رونق صنعت و سرمایه‎گذاری در اولویت قرار دارد. درحال حاضر ظرفیت زمین‎های صنعتی در مهاباد پایان یافته و چنانچه در کوتاه مدت نتوان زمینهای صنعتی شهرستان را افزایش داد برای جذب سرمایه‎گذار با مشکل جدی روبرو خواهیم شد.
عبدلی تصریح کرد: در راستای افزایش نواحی صنعتی در مهاباد 2 محل شناسایی شده که می‎تواند در توسعه زمین صنعتی شهرستان مؤثر واقع شود. 
وی اضافه کرد: توسعه شهرک صنعتی شهرستان مهاباد نیز در اولویت برنامه‎ها قرار دارد ولی ایجاد نواحی صنعتی باتوجه به عدم نیاز مجوز از سوی تهران و صدور مجوزها و تمامی مقدمات قانونی در استان بصورت جدی در حال پیگیری است. درحال حاضر در سطح استان 34 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد که 25 مورد از آنها درحال بهره برداری هستند.
خشایار صنعتی معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری مهاباد نیز در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: ایجاد نواحی صنعتی و توسعه شهرک صنعتی مهاباد از لحاظ توسعه پایدار شهری حائز اهمیت است و در این راستا 2 ناحیه در بخش خلیفان و بخش مرکزی شهرستان پیشنهاد شده است.
وی افزود: توسعه شهرک صنعتی شهرستان مهاباد نیز با توجه به تقاضای سرمایه‎گذاران و تقویت اقتصاد صنعتی شهرستان در اولویت برنامه‎ها قرار دارد که با تایید نواحی مذکور و توسعه شهرک صنعتی زمین‎های صنعتی شهرستان مهاباد نزدیک به 100 هکتار افزایش می‎یابد.
وی تصریح کرد: مکانیابی نواحی صنعتی بایید بر اساس روشهای نوین مکانیابی از جمله پهنه بندی و زون بندی نیز مورد بررسی قرار گیرند.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد