تاريخ: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱۱ بهمن ساعت ۱۷:۴۴ بازدید: 576      نظرات: 0      کد مطلب: 10566

9 مصوبه سازمان مالیاتی کشور برای حل مشکلات فعالان اقتصادی مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور از تدوین 9 مصوبه برای تسهیل در امور و حل مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان مهاباد خبر داد.
محمد مسیحی در جریان سفر دو روزه خود به شهرستان مهاباد در جلسه بررسی مشکلات مالیاتی بازاریان، اصناف، صنایع و تولیدکنندگان این شهرستان اظهار کرد: به منظور بالا بردن کارایی و تسهیل در امور مالیاتی، تفویض اختیارات 2 برابری به اداره مالیاتی شهرستان مهاباد داده می‎شود.
وی افزود: حسن کوماسی سرپرست اداره کل امور مالياتي استان آذربايجان غربي نیز هر 2 ماه یکبار برای بررسی موردی پرونده‎های مالیاتی با هماهنگی فرمانداری و مسئولان شهرستان، در مهاباد حضور می‎یابد.
مسیحی تصریح کرد: به منظور دقت در محاسبه و رعایت عدالت در اخذ مالیات سقف تخفیف 20 درصدی که در کمیسیون‎ها اعمال می‎شد به میزان از صفر تا 100 درصد تخفیف درصورت صلاحدید افزایش می‎یابد و برای واحدهای صنعتی نیز تقسیط پلکانی صورت می‎گیرد.
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه خواستار برگزاری کلاسهای آموزشی برای فعالین اقتصادی و صنفی شهرستان شد و گفت: یکی از موارد حائز اهمیت برای مالیات دهندگان آشنایی با قانون و قوانین مالیاتی است که می‎تواند از بروز خطاهای مالیاتی جلوگیری نماید.
مسیحی اضافه کرد: بدهی مالیاتی پیمانکاران شهرداری مهاباد که هر ماه از حساب شهرداری به اداره مالیات پرداخت می‎شود به مدت 3 ماه تنفس داده می‎شود تا شهرداری مهاباد نیز بتواند با توان عملکردی بهتری از بحران رهایی یابد.
وی در ادامه بدهی مالیاتی مساکن مهر شهرستان را 300 هزار تومان برای هر واحد اعلام کرد و گفت: برابر قانون مالیات واحدهای مسکن مهری که قبل از سال 91 ساخته شده‎اند کمتر از این مبلغ نیز می‎توان اخذ کرد چراکه هدف بنیادی مساکن مهر حمایت از اقشار آسیب پذیر است و تخفیف در مالیات این واحدها نیز در همین راستا صورت می‎گیرد.
مسیحی در پایان اظهار کرد: محاسبه مالیات برای مشاورین املاک و خودرو بصورت کومیسونری می‎باشد و اخذ آن به میزان و تعداد معاملات بستگی دارد.
در ادامه مسعود مصلحی مدیرکل دفتر خدمات مودیان سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای رعایت عدالت و دقت در محاسبه مالیات شیوه علی الراس از دستور کار خارج می‎شود.
وی افزود: تاکنون 58 درصد از مودیان مالیاتی کل کشور از طریق خود اظهاری اقدام به پرداخت مالیات می‎نمایند و سعی می‎شود این میزان به 80 درصد افزایش یابد.
مصلحی اظهار داشت: دولت همواره در تلاش بوده تا به شیوه‌های مختلف، تمکین داوطلبانه مودیان مالیاتی و در نتیجه کارآیی و اثربخشی دستگاه مالیاتی را ارتقا ببخشد.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد