تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۰ بهمن ساعت ۱۷:۵۵ بازدید: 481      نظرات: 0      کد مطلب: 10560

وصول مالیاتی 52 هزار میلیارد تومان در کشور/ سهم مهاباد 25 میلیارد تومان


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، معاون مالیات برارزش افزوده سازمان مالیاتی کشور از وصول 52 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور خبر داد و گفت: محاسبه مالیات بصورت علی الراس از دستور کار سازمان مالیات کشور خارج می‎شود.

محمد مسیحی در جلسه نشست با فعالین اقتصادی شهرستان مهاباد اظهار کرد: نحوه محاسبه مالیات در کشور بر اساس  واقعیت موجود و درآمد فعالین اقتصادی تعریف می‎شود، از این روی مقدمات حذف محاسبه مالیات به شیوه علی الراس فراهم شده و از سال آینده از دستور کار خارج می‎شود.

وی افزود: در سال جاری نزدیک به 1 میلیون و 500 هزار نفر مودی بابت عملکرد 96 در حوزه مشاغل، مالیات خود را بصورت خود اظهاری و توافق بدون رسیدگی و دخالت مأموران مالیاتی تقدیم کرده و مالیات پرداختی آنها قطعی شده است.

مسیحی تصریح کرد: همزمان با این طرح مبارزه با فرار مالیاتی در چند بعد از جمله جلوگیری از کارت‎های بازرگانی یکبار مصرف که زمینه فرار مالیاتی را فراهم کرده است بصورت جدی پیگیری می‎شود. در بعد دیگر مبارزه با فرار مالیاتی جلوگیری از فعالیت شرکتهای صوری و کاغذی در جریان است که تعداد 4 هزار شرکت صوری شناسایی شده و در لیست سیاه سازمان مالیاتی کشور قرار گرفته اند و در حال حاضر 2 هزار شرکت مشکوک نیز در مرحله راستی آزمایی قرار دارند.

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان مالیاتی کشور در ادامه از وصول 52 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور خبر داد و گفت: تلاش بر این است که مالیات متناسب با درآمد فعالین محاسبه شود.

وی افزود: در بخش مالیات بر ارزش افزوده شاهد رشد 16 درصدی هستیم و مبلغی بالغ بر 36 هزار میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده و 16 هزار میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده وصول شده و در مجموع در 10 ماهه سالجاری 52 هزار میلیارد تومان مالیات و ارزش افزوده وصول شده که نزدیک به 18 هزار میلیارد تومان از محل این عوارض به حساب شهرداریها، دهیاریها و حتی روستاهای فاقد دهیاری بصورت اعتبار واریز شده است.

مسیحی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 4 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به طرح تحول سلامت واریز شده است.

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان مالیاتی کشور در پایان اظهار کرد: در 10 ماهه سالجاری نزدیک به 30 میلیارد تومان وصول مالیات برای شهرستان مهاباد پیش بینی شده که تاکنون 25 میلیارد تومان مالیات از این شهرستان وصول شده و 12 میلیارد تومان از محل ارزش افزوده به شهرستان مهاباد بازگشته است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد