تاريخ: ۱۳۹۵ يکشنبه ۱۸ مهر ساعت ۲۲:۳۳ بازدید: 743      نظرات: 0      کد مطلب: 2046

مراسم تجلیل از عوامل چریکه‌ی چیای هاڵۆز برگزار شد+تصویر


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاژه، روز یک شنبه 18 مهر ماه مراسم تجلیل از عوامل اجرایی نمایش چریکه‌ی چیای هاڵۆز و همچنین مراسم پایانی ششمین دوره کلاسهای آموزش بازیگری گروه تئاتر اهورای مهاباد، با حضور جمعی از مسئولین و اصحاب فرهنگ و هنر در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد برگزار گردید.

در آغاز امید خاکپور، نائب رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان غربی و مسئول گروه تئاتر اهورای مهاباد ضمن تشکر از حضور پرشور هنرمندان و مسئولین در این مراسم اظهار کرد: گروه تئاتر اهورا فعالیت خود را از سال 80 شروع و در زمینه تئاتر و نمایش توانسته به مقام و رتبه های حائز اهمیتی در سطح منطقه ای، کشوری و بین المللی دست پیدا کند.

آقای خاکپور تلاش مسئولین را در پشتیبانی گروه های هنری مهاباد ستود و رو به حضار گفت: تلاش و حمایت شما ما را امیدوارتر می کند. شادی امروزمان را از یاد نخواهیم برد، چرا که روزهای سختی را که پشت سر گذاشته ایم. روزهایی که پس از اتمام جشنواره و برای بازگشتمان، جوایزمان را فروختیم...

وی در پایان افزود: به زودی گروه تئاتر اهورای مهاباد تمرین یکی از کارهای حرفه ای دکتر قطب الدین صادقی را شروع خواهد نمود.

در ادامه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد گفت: تلاش هنرمندان خستگی ناپذیر ستودنیست، تلاش های شورا و شهرداری مهاباد نیز جهت حمایت مالی و معنوی از این افتخار آفرینان شایسته تقدیر است.

در این مراسم کارگران بنام کرد آقای ابراهیم سعیدی فضای هنری شهرستان را امیدوارانه توصیف و اظهار کرد: از تمام کسانی که در به وجود آوردن چنین فضای هنری در مهاباد تلاش نموده اند متشکرم. آقای سعیدی بزرگترین عیب هر جامعه را قدرنشناسی از هنرمندان دانست و افزود: بزرگترین شاخص برای شناخت فرهنگ هر ملتی جایگاه تئاتر در آن جامعه است.

بختیار پنجه ای کارگران تئاتر چریکه‌ی چیای هالۆز در این مراسم ضمن اشاره به آثار و شخصیت والای آقای ابراهیم سعیدی از کم توجهی نسبت به اکران آثار ایشان در مهاباد انتقاد کرد. پنجه ای، ابراهیم سعیدی را جزو صاحب نظران عرصه فیلم و سینما توصیف کرد و گفت: از مسئولین محترم خواستارم در زادگاه این هنرمند، نسبت به اکران آثارشان اقدامات لازم  را انجام دهند.

تئاتر چریکه‌ی چیای هاڵۆز، ضمن موفقیت در سیزدهمین جشنواره تئاتر کردی (سقز) به سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت. 

عکس: حسین خالندی ـ پولا آغاز ـ جواد خالندپور 
ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد