تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ بهمن ساعت ۲۰:۲۲ بازدید: 491      نظرات: 0      کد مطلب: 10558

راه یابی ۷ نمایش از استان کوردستان به سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر


به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی هاژه به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از راه یابی ۷ گروه نمایشی استان به سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر خبر داد و گفت: این دوره از جشنواره در ١١ بخش از ٢٢ بهمن تا ٤ اسفند امسال برگزار می شود.
جلال قلعه شاخانی امروز در کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر کردستان اظهار کرد: هفت تئاتر از هنرمندان گروه های نمایشی استان در بخش های تئاتر خیابانی، تئاتر استانی و بخش مهمان به سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.
وی ادامه داد: نمایش های «چمدان» به کارگردانى مختار محمدى از مریوان، «دایره، مربع، مستطیل» به کارگردانى افشین خدرى از سنندج، «درباره ی یک توپ» به کارگردانى موسى هدایتى از قروه، «سال به سال» به کارگردانى سوران حسینى از مریوان، برگزیده ی سیزدهمین جشنواره ی تئاتر خیابانی مریوان هستند که به بخش تئاتر خیابانی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.
وی با بیان اینکه هیئت انتخاب برگزیدگان جشنواره‌های استانی، ۱۴ نمایش را برای حضور در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی «تئاتر فجر» انتخاب کردند، یادآور شد: نمایشنامه استرالیا نماینده شهر بیجار و استان کردستان است که به بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه پیدا کرده است.
قلعه شاخانی همچنین گفت: نمایش های «دختر سطلیه» به کارگردانی فاتح بادپروا از مریوان و «حال همه ما خوب است» کار مشترک فرزاد حسن‌میرزایی و سامان مهران از بانه هر دو برگزیده پانزدهمین جشنواره تئاتر کردی سقز است که دبیرخانه جشنواره‌ سی و هفتم تئاتر فجر این دو نمایش کردستان را جز ۲۳ اثر نمایشی در بخش مهمان این رویداد بین‌المللی تئاتر ایران معرفی کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از ۲۲ بهمن تا ۴ اسفند در تهران برگزار می شود،  خاژر نشان کرد: امیدواریم گروه های نمایشی استان در این دوره از جشنواره خوش بدرخشند و دستاوردهای خوبی برای استان داشته باشند.


برچسب ها:

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد