تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ بهمن ساعت ۱۷:۵۵ بازدید: 636      نظرات: 0      کد مطلب: 10557

برخورد با واحدهای صنعتی بدون پروانه فعالیت


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد از برخورد با واحدهای صنعتی غیر مجاز و فاقد پروانه فعالیت در شهرک صنعتی مهاباد خبر داد.

صادق قادری در پانزدهیمن جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان مهاباد اظهار کرد: همانگونه که متقاضیان ایجاد واحدهای صنعتی نیاز به مجوز دارند واحدهای غیرفعالی که اجاره داده می‎شوند نیز باید برای کسب مجوز لازم به اداره صنعت معدن و تجارت مراجعه نمایند.

وی افزود: این اداره از ایجاد کارگاهها، واحدهای صنعتی و اشتغال حمایت می‎کند و برای صدور مجوز نیز نهایت همکاری را خواهد داشت ولی برای جلوگیری از برخی مشکلات و تخلفات، وضعیت فعلی باید ساماندهی شود.

قادری تصریح کرد: بیشترین نگرانی مربوط به واحدهای راکدی است که اجاره داده شدهاند و مالکان این واحدها برای صدور مجوزهای قانونی به اداره صنعت معدن و تجارت و ادارات مربوطه مراجعه نکردهاند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مسئولیت ایجاد زیرساخت صنعتی به مدیریت شهرک صنعتی واگذار شده انتظار داریم واحد کنترل و نگهبانی و استفاده از دوربین مدار بسته برای کنترل که جزو خدمات زیرساختی شهرکهای صنعتی بشمار می‎رود تا قبل از پایان سالجاری در شهرک صنعتی مهاباد ایجاد شود.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در پایان اظهار کرد: بازرسین این اداره چندین بار جهت نظارت بر واحدهای شهرک صنعتی مراجعه کرده‎اند، علیرغم فعالیت در برخی واحدهای صنعتی امکان بازدید برای بازرسین فراهم نشده و همین امر باعث بروز مشکلات شده است.

تقی خیری رییس اداره استاندارد شهرستان مهاباد نیز با تاکید بر لزوم کنترل و نظارت بر کالاهای مشمول استاندارد اظهار کرد: یکی از اهداف این اداره شناسایی و استانداردسازی کارگاههای مشمول استاندارد اجباری است.

وی افزود: افزایش کیفیت کالاهای تولید شده از اهداف و دغدغههای این اداره است چراکه مستقیما با سلامت شهروندان مرتبط است.

کوروش قادر مدیرعامل شهرک صنعتی مهاباد نیز در ادامه اظهار کرد: 47 واحد صنعتی راکد و 10 سوله خالی در شهرک صنعتی مهاباد وجود دارد که در تعدادی از آنها واحدهای صنعتی و فصلی جایگزین شده‎اند و نزدیک به 140 نفر در این واحدها مشغول بکار هستند.

وی افزود: 6 واحد صنعتی با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد نیز درحال ساخت هستند که پیشرفت فیزیکی 4 واحد آن بیش از 97 درصد بوده و در شرف افتتاح و بهره‎برداری هستند.

قادر تصریح کرد: با توجه به اهمیت اشتغال افراد در برخی واحدهای صنعتی تلاش براین بوده که واحدهای فاقد مجوز نیز برای کسب مجوز ترغیب شوند و به برخی واحدهای صنعتی که احتمال می‎رود دچار تخلف شوند تذکر داده شده است.

ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد