تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ بهمن ساعت ۱۷:۳۰ بازدید: 379      نظرات: 0      کد مطلب: 10556

تشدید بازرسی‌ها از اصناف و لزوم برخورد با متخلفان دانه درشت در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان مهاباد در پانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان از تشدید بازرسی‎ها خبر داد.

صادق قادری در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: به منظور مبارزه با گران فروشی و احتکار قبل از آغاز عید نوروز تشدید بازرسیها در دستور کار ستاد تنظیم بازار شهرستان قرار گرفته است.

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 16 هزار و 394 بازرسی از اصناف صورت گرفته و تعداد 1 هزار و 134 پرونده با ارزش تقریبی 2 میلیارد تومان برای متخلفین تشکیل شده است. تعداد بازرسی‎ها نسبت به سال گذشته 8 درصد و تعداد تشکیل پروندهها 30 درصد رشد داشته که ارزش ریالی پرونده‎ها نیز بیش از 18.5 برابر سال 96 بوده است.

قادری تصریح کرد: به منظور جلوگیری از گران فروشی در ایام نزدیک به عید نوروز طرح ویژه بازرسی کالایی و عرضه کننده خدمات از ابتدای ماه‎جاری با اکیپ‎های بازرسی مشترک ادارات در حال اجرا است.

محمد قلندری مسئول بازرسی واحدهای صنفی مهاباد نیز از توزیع نزدیک به 6 تن گوشت قرمز گوساله از ابتدای سالجاری تاکنون خبر داد و گفت: 56 هزار و 667 کیلو گرم گوشت قرمز که 4 تن از آن گوشت گرم و مابقی گوشت منجمد بوده در راستای تنظیم بازار شهرستان توزیع شده است.

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 1 هزار و 638 کیلوگرم گوشت قرمز گوسفند، 88 هزار و 550 کیلوگرم گوشت مرغ و 12 هزار و 151 کیلوگرم برنج در قالب طرح تنظیم بازار در شهرستان مهاباد توزیع شده است.

در ادامه جعفر نوری  رییس اداره تعزیرات حکومتی مهاباد با اشاره به برخی تخلفات صنفی در مهاباد خواستار نظارت بر قیمتهای کالاهای تولید شده در کارخانجات بزرگ و حامل‎های انرژی از سوی اداره صنعت معدن و تجارت و همچنین بازرسی از فروشگاههای بزرگ مرکز شهر شد.

وی افزود: بیشتر پرونده‌های تخلف صنفی ارجاع شده به تعزیرات حکومتی مربوط به مغازه‎ها و فروشگاههای خرد حاشیه شهر بوده درحالیکه تخلفات صنفی و گران فروشی در برخی فروشگاهها و نمایشگاه‎های بزرگ و عمده داخل شهر چندین برابر سوپرمارکتها و مغازه‎های کوچک حاشیه شهر است. ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد