تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۷ بهمن ساعت ۱۵:۲۳ بازدید: 747      نظرات: 0      کد مطلب: 10551

واکسینه شدن بیش از هزار قلاده سگ در مهاباد


به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد از مایه کوبی یک هزار و 115 قلاده سگ از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
بایزید حسن‎پور در گفتگو با خبرنگار هاژه اظهار کرد: اداره دامپزشکی مهاباد به منظور پیشگیری از بروز بیماریها بصورت رایگان عملیات مایه کوبی را برای سگهای گله و سگهای مناطق روستایی و شهری انجام می‎دهد.
وی افزود: از ابتدای سالجاری تعداد 60 قلاده سگ بی‎سرپرست نیز با همکاری شهرداری مهاباد مایه کوبی شده تا از بروز بیماری جلوگیری شود.
حسن‎پور تصریح کرد: بیماری هاری یکی از خطرناک ترین بیماری‎های مشترک بین انسان و حیوان است که بهترن راه کنترل و پیشگیری از آن واکسینه کردن سگ‎های خانگی و گله است.
 رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مهاباد در ادامه اظهار کرد: نیاز است دامداران و کشاورزان برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری هاری در بین سگ‌ها گله با هماهنگی دامپزشکی به صورت رایگان واکسیناسیون این حیوانات را هرسال انجام دهند.
حسن پور در پایان اظهار کرد: سگ های واکسینه شده به مدت یک سال از انواع بیماری های هاری و مشترک بین انسان و حیوان ایمن هستند. هاری یک بیماری ویروسی است که تمام حیوانات خونگرم و انسان ها را می تواند درگیر کند و تاثیر اصلی آن بر روی دستگاه عصبی بوده و در صورت درگیری 100 درصد کشنده است.ارسال به دوستان
ارسال به دوستان
چاپ
نسخه چاپی


نظر کاربران


نظر خود را براي ما ارسال كنيد